Rüyada Mushaf-ı Şerif Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mushaf-ı Şerif Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mushaf-ı Şerif Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mushaf-ı Şerif görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mushaf-ı Şerif görmek ne anlama gelir? Rüyada Mushaf-ı Şerif nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mushaf-ı Şerif dini rüya tabirlerinde Mushaf-ı Şerif anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen mushaf, melik ile veya din işlerinde itimad edilen Müslümanların hakimlerinden bir hakimle tabir edilir. Bundan dolayı bir kimse rüyada sultanın mushaf yazdığını görse, o sultan adaletli ve şeriatın tatbik edilmesine yardımcı olur.
Bir hakim rüyada mushaf yazdığını görse, o hakim ilim ve şöhreti hakkında cimri olur. Alim bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, ticaretinde yapacağı kazanca delalet eder. Rüyada bir melikin mushaf-ı yaladığını veya başkası tarafından yalandığının görülmesi, ölümüne delalet eder.
Hakim mushafı yalasa rüşvet alır. Melik, mushafı mahvettiğini görse, şehrinden çıkar. Mahveden hakim ise, ölür.
Rüyada mushafı eliyle mahvettiğini gören kimse, büyük bir günah işler. Şahid olan bir kimse rüyada mushafı diliyle mahvetse, yaptığı şahitlikten döner. Rüyada mushafı yüklendiğini veya satm aldığım gören kimse onun hükümleriyle amel eder.
Rüyada Resulullah (S.A.V.)'ın huzurunda mushaf-i Şerifi okuduğunu gören kimse, onu ezberler. Rüyada mushafm yapraklarmı yiyen kimse, rüşvet yer. Halktan birisi kendisini mushafın yaprak ve satırlarım yediğini görse, o kimse Kur'an okumakla geçimini sağlar. . Mushaf kişinin nail olacağı hikmettir.
Bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, din, ilim ve ameli bir arada yapar ve insanlara faydalı olur.


Diyanet Ruya : Rüyada Mushaf-ı Şerifin görülmesi ilim ve hikmetle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Kur'an-ı Kerîm'i okuduğunu görmesi; o kimsenin ilmi ve adaleti toplum içinde yayılacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir Mushaf satın aldığını görmesi; o kişinin din uğruna malını harcayacağına, kişinin rüyasında mushafı tahrif ettiğini (içindeki yazıları değiştirdiğini) görmesi; o kimsenin dine birtakım fesadlar karıştıracağına ve aklının noksanlığına, kişinin rüyasında mushaf sattığını (bu işin ticaretini yapanlar hariç) görmesi; o kimsenin ilim sahibi olmaktan yoksun olacağına yorumlanır. Kirmânî'nîn yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında mushafı açarak bir minber üzerine koyduğunu görmesi; o kimsenin bir topluluğun başına reis olacağına, kişinin rüyasında mushafın yapraklarını yediğini görmesi; o kimsenin çok Kur'an okuyacağına ve Kur'an'ı kolaylıkla ezberleyeceğine işaret eder. Rüyanızda mushafın yapraklarını yırtıp kopardığınızı görmeniz; namaz kılmaya öyle pek önem vermediğinize, rüyanızda mushafı dilinizle yalayıp yazılarını bozduğunuzu görmeniz; sizin büyük bir günaha girdiğinize, rüyanızda mushafı okuduğunuzu görmeniz; kimsenin yardımı olmadan bir işe gireceğinize delalet eder. Rüyanızda bir mushafı açıp yapraklarında yazı bulunmadığını görmeniz; sizin hayırsız birisi olduğunuza işaret eder. Câbîru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Rüyanızda mushafı öptüğünüzü görmeniz; sizin hayırlı bir işi başaracağınıza, rüyanızda mushafın yazılarını bir toprak üzerine yazdığınızı veya mushafı çıplak olarak yüzünden okuduğunuzu görmeniz; Kur'an okuyarak geçiminizi temin ettiğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında mushafa dayandığını veya başının altına koyduğunu görmesi; o kimsenin Kur'an'ı ezberleyerek hafız olacağına, kişinin rüyasında mushafı boynuna astığını görmesi; o kimsenin büyük bir devlet adamı olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında mushafın yazılarını kullanılan bir eşya üzerine yazdığını görmesi; o kimsenin mushafı yanlış olarak tefsir edeceğine, kışının rüyasında mushafın kendisi ile konuştuğunu görmesi o kimsenin hayırlara kavuşacağına işaret eder. Memur veya işçi olan bir kimsenin rüyasında mushafın elinden düştüğünü veya alındığını görmesi; işine son verileceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Kur'an-ı Kerim.


Seyyid Süleyman : Rüyada görülen mushaf, melik ile veya din işlerinde itimad edilen Müslümanların hakimlerinden bir hakimle tabir edilir. Bundan dolayı bir kimse rüyada sultanın mushaf yazdığını görse, o sultan adaletli ve şeriatın tatbik edilmesine yardımcı olur.
Bir hakim rüyada mushaf yazdığını görse, o hakim ilim ve şöhreti hakkında cimri olur. Alim bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, ticaretinde yapacağı kazanca delalet eder. Rüyada bir melikin mushaf-ı yaladığını veya başkası tarafından yalandığının görülmesi, ölümüne delalet eder.
Hakim mushafı yalasa rüşvet alır. Melik, mushafı mahvettiğini görse, şehrinden çıkar. Mahveden hakim ise, ölür.
Rüyada mushafı eliyle mahvettiğini gören kimse, büyük bir günah işler. Sahid olan bir kimse rüyada mushafı diliyle mahvetse, yaptığı şahitlikten döner. Rüyada mushafı yüklendiğini veya satm aldığım gören kimse onun hükümleriyle amel eder.
Rüyada Resulullah (S.A.V.)'ın huzurunda mushaf-i Serifi okuduğunu gören kimse, onu ezberler. Rüyada mushafm yapraklarmı yiyen kimse, rüşvet yer. Halktan birisi kendisini mushafın yaprak ve satırlarım yediğini görse, o kimse Kur'an okumakla geçimini sağlar. . Mushaf kişinin nail olacağı hikmettir.
Bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, din, ilim ve ameli bir arada yapar ve insanlara faydalı olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna