Rüyada Mahzen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mahzen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mahzen Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mahzen görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mahzen görmek ne anlama gelir? Rüyada Mahzen nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mahzen dini rüya tabirlerinde Mahzen anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada yer altında olan mahzeni görmek, hamile ve terbiye veren anaya delalet eder. Çünkü çocuğun anasının karnındaki kuvvet ve rızkı, rüya sahibinin tükeninceye kadar yiyeceği mahzeninde saklı olan eşyası gibidir. Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür. Veya o kimsenin yanında hamile bir kadın varsa doğar. Ancak rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması o kadının ölmesiyle defnedileceğine delalet eder. Eğer hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı varsa, onları satacağına ve kendileriyle kapatılan toprak ve çöplükler onun sattığı yemeğe karşılık olarak paraya delalet eder.
Rüyada mahzendeki yemeğin çöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider.
Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu olduğunu gören kimse fakir ise, onun hanımı veya cariyesi hamile kalır. Eğer mahzen, cami veyatekke içerisinde meçhul olursa yahut o mahzen üzerinde birtakım insanlar toplanmışlarsa ve mahzen de yiyecek ve hububatla dolu olmayıp eksik olursa bu eksiklik nisbetinde, eksiklik ve aşağılık meydana gelir.


Diyanet Ruya : Hanımı hamile olan bir kimsenin rüyasında mahzen görmesi; o kişinin hanımının kolay bir doğum yapacağına, eğer borcu varsa borcunu ödeyeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir mahzene hapsedildiğini görmesi; o kimsenin hastasının öleceğine ve o senesini sıkıntı ve darlık içinde geçireceğine işaretle tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri : Kişinin annnesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve gıda dolu mahzen görmek herkes için bolluk ve ucuzzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına, Mahzendeki gıda maddelerinin üzerine ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; diğer durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yahut yerlere girmeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya işarettir. Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür, veya kimsenin yanında hamile bir kadın varsa doğar. Ancak rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması o kadının ölmesiyle defnedileceğine işarettir. Eğer hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı varsa, onları satacağına işarettir. Rüyada mahzendeki yemeğineçöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider.Mahzenin yiyecek ve hububatta dolu olduğunu gören kimse fakir ise, hanımı hamile kalır. Mahzendeki yiyecek ve hububata ateş düştüğü görülse, hububat gibi şeylerde kıtlık olur. Veya çekirge gibi zararlı şeylerin çıkacağından korkulur. Bir kimse mahzende bulunan malların hurma veygibi şeyler olduğunu görse, mahzende bulunan hububat ve yiyeceğin fiyatı hurma ve şekerin fiyatı gibi yüksek olur.Bilmediği bir mahzen veya çukura düştüğünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise boğulur. Yolculukta ise, yolu kesilir. Düşmanlık halinde ise, hapsedilir Eğer anlatılan hallerden birisi yoksa, içine girilmesi mekruh olanbir hamama veya zina yapan bir kadının evine girer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna