Rüyada Teşbih Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Teşbih Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Teşbih Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Teşbih görmek ile alakali tabirler, Rüyada Teşbih görmek ne anlama gelir? Rüyada Teşbih nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Teşbih dini rüya tabirlerinde Teşbih anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada yapılan teşbih, saliha bir kadına, helal geçime, ona sahip olan veya onunla teşbih çeken kimse için faydalı askerlere delalet eder.
Allah'u Teala'yı teşbih ettiğim gören künse mümin bir kimsedir. Çünkü Allah'ı teşbih etmeyen kimse kafirdir.
Rüyada »Subhanellah» dediğini gören, üzüntülü, hapis, hasta veya bir şeyden korkuyorsa Allah Teala, ummadığı yerden, üzüntüsünü, hapsini, hastalık ve korkusunu giderir. Eğer teşbihi unuttuğunu görse, hapse düşer, üzüntü ve kedere girer.
Allahü Teala'yı teşbih ettiğini gören kimseden Allah, bütün sıkıntıları giderir.
Rüyada farz namazı kılıp, arkası sıra teşbih, tehlil ve tekbir ettiğini görse, borç ve zimmetten halas olmasına, nezir ve ahdini yerine getirmeye delalet eder.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bir teşbih görmesi; o kimsenin kötü giden işlerinin aniden düzeleceğine ve kısmetinin açılacağına, bir kişinin rüyasında Allah'ın adını tekrarlayarak teşbih çektiğini görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinden kurtulacağına, tutacağı bütün işlerinde başarı göstereceğine ve muradına ereceğine işaret eder. Hasta bir kimsenin rüyasında namaz kıldıktan sonra teşbih çektiğini görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine, eğer işsiz ise birilerinin vasıtasıyla bir işe yerleştirileceğine, kişinin rüyasında teşbih tanelerinin dağıldığını görmesi; o kişinin basit bir keder ve üzüntüye maruz kalacağına delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna