Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak görmek ne anlama gelir? Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölü Üzerine Ağlamak dini rüya tabirlerinde Ölü Üzerine Ağlamak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada ölü üzerine feryad ederek ağlamak, va'za delalet eder. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku çıkan pis bir yeri açmaya delalet eder.
Bazı tabirciler, feryad ve bağırarak ağlamayı dinlemek, köpeklerin seslerine, ağlayan kadının sesi, ateş körüğünün sesine: def, zil, v.s. gibi şeylerin sesleri de feryad ederek ağlamaya delalet eder, dediler. Bazan da feryad ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine delalet eder.
Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.
Bir kimse rüyada bir yerde feryad edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik, şum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.
Bir kimse rüyada feryad edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine delalet eder.
Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura delalet eder.
Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya delalet eder. Bazan da bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye delalet eder. Bazan da feryad ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere, bunlar da feryad ederek ağlamaya delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir.Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik ve kötü olaylar meydana gelir. Bundan dolayı da o yer balkının cemiyeti dağılır.Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibişeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harab olmasına, "Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir" hadis-İ şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna