Rüyada Hilal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hilal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hilal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hilal görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hilal görmek ne anlama gelir? Rüyada Hilal nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hilal dini rüya tabirlerinde Hilal anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen hilâl, eğer bulunduğu yerde doğmuş ise, onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğa veya ona yöneltilecek bir memuriyete yahut ticaretinde göreceği kâr ve faydaya delâlet eder. Bir kimse rüyada bir yerde toplanmış bir takım hilâlleri görse,
«Sana yeni doğan ayları sorarlar...» (Sûre-i Bakara, âyet 189.) mealindeki âyet gereğince o kimsenin hac vazifesini yapacağına delâlet eder.
Rüyada hilâli kırmızı gören kimsenin hanımı, henüz hilkati tamamlanmayan çocuğunu düşürmesine delâlet eder.
Rüyada hilâlin yere düşmesi, doğacak bir çocuğa delâlet eder.
Rüyada hilâle birtakım insanların baktığı halde göremediklerini yalnız kendisinin sürdüğünü gören kimse, ölür. Bazan o kimse, her türlü kötü ve çirkin harekette bulunur.
Bir kimse rüyada ayı zaman ve vaktinin dışında hilâl şeklinde görse, kendisinde ferahlık ve sevinçlik bulunan bir habere, kayıp bir kimsenin gelmesine veya mal elde etmeye delâlet eder. Çünkü Hilâl'in ( doğmasıyla icarlar yenilenir ve borçlar ödenir.
Hilâlin, doğu, kuzey veya kıble gibi başka yerden doğması kötü şeylere; çabucak kaybolursa bu kötülüklerin sona ermesine delâlet eder.
Hilâli görmek düşmana galip gelmeye, bazı tâbirciler de, vadeli şeylerin zamanının geldiğine delâlet eder, dediler.
Hilâli görmek, melike, emire, kumandana, yeni doğmuş çocuğa ve aniden yapılacak hayra delâlet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada hilâl görülmesi eğer bulunduğu yerde doğmuş ise; rüya sahibinin iyi bir erkek çocuğunun olacağına veya bir memuriyete gireceğine ya da ticâret hayatında iyi bir kazanç sağlayacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Ay.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen hilal, onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğa veya ona yöneltilecek bir memuriyete yahut ticaretinde göreceği kar ve faydaya işaret eder. Bir kimse rüyada bir yerde toplanmış bir takım hilalleri görse, o kimsenin hacc vazifesini yapacağına tabir edilir.Rüyada hilali kırmızı gören kimsenin hanımı, henüz hilkati tamamlanmayan çocuğunu düşürmesine işaret eder. Rüyada hilalin yere düşmesi, doğacak bir çocuğa işaret eder.Rüyada hilale birtakım insanların baktığı halde göremediklerim yalnız kendisinin gördüğünü gören kimse, ölür. Bazen o kimse, her türlü kötü ve çirkinharekette bulunur.Bir kimse rüyada ayı zaman ve vaktinin dışında hilal şeklinde görse, kendisinde ferahlık ve sevinçlik bulunan bir habere, kayıp bir kimsenin gelmesine veya mal elde temeye tabir edilir.Hilalin, doğu, kuzey veya kıble gibi başka yerden doğması kötü şeylere çabucak kaybolursa bu kötülüklerin sona ermesine işaret eder. Hilali görmek düşmana galip gelmeye, bazı tabirciler de, vadeli şeylerin zamanının geldiğine işaret eder, dediler. Hilali görmek, intikam ve öç almak isteyen kimseye işaret eder. Bazen de hilali görmek müddetlerin sona ermesine, alacaklının alacağını istemesine, borçlunun da borcunu vermek için alacaklıyı aramasına tabir edilir.Bazen de hilali görmek, hacc aylarında veya günlerinde gören kimse için, hacca gitmeğe işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna