Rüyada Hezimet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hezimet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hezimet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hezimet görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hezimet görmek ne anlama gelir? Rüyada Hezimet nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hezimet dini rüya tabirlerinde Hezimet anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Müslüman askerlerin savaşta bozulmaları, onların harpde sebat ve metanet göstermelerine ve «Halbuki onlar bu yenilmelerinin ardında galip olacaklar» (Sûre-i Rum, âyet 3.) mealindeki âyet işare-tince onlarm galip ve muzaffer olmalarına delâlet eder.
Bir kimse rüyada askerin bozulmuş olduğu halde bir şehire girdiklerini, itaatkâr ve silâhlı olduklarını görse, o askerin galip ve muzaffer olmasına delâlet eder. Asi iseler onlara Allahu Teâlâ azab eder.
Bir kimse rüyada korktuğunu, bozguna uğradığını, ancak düşmanının kendisine kavuşamadığını görse, o kimseye düşman tarafından bir korku erişmesine, sonra ondan yine kurtulmasma delâlet eder.
Rüyada düşmandan gizlendiğini gören kimse, düşmanma galip gelir. Düşmanının kendisine muttali olduğunu gören kimseye, düşmanından bir belâ erişir.
Düşmanı gördüğünde korkarak titrediğini gören kimseye, takat getiremeyeceği bir üzüntü isabet eder.
Kâfirler için, hezimet, bozguna uğramaları, Müslümanlar için ise galibiyet ve zafere erişmeleridir.
Bir kimse rüyada birtakım adaletli askerlerin savaşta bozulmuş oldukları halde bir şehire girdiklerini görse, onların nusret ve zafere kavuşmalarına, eğer askerler zalim iseler, onlara bir azab ve cezanın geleceğine delâlet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Müslüman askerlerin bozguna uğramaları galip ve muzaffer olmalarına, Düşmanın karşısında tutunamamak, ondan gizlenmek yahut kaçmak düşmana galip gelmeye delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna