Rüyada Gıybet Etmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gıybet Etmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gıybet Etmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gıybet Etmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gıybet Etmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Gıybet Etmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gıybet Etmek dini rüya tabirlerinde Gıybet Etmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimseyi rüyada gıybet etmek, iyilikleri iptal etmeye delâlet eder. Çünkü gıybetin iyilikleri iptal etmesi, ateşin odunu yakması gibidir.
Bir kimse rüyada bir insanı gıybet ettiğini görse, ve o kimsenin yaptığı gıybet fakirlikle ilgili ise, o fakirlik gıybet eden kimseye döner. Eğer yaptığı gıybet rezalet ile ilgiliyse, o rezalet de yine o kimseye yönelir. Eğer yapılan gıybet bunlardan başka şeylerle ilgili ise, tâbir yine gıybet eden kimseye döner.
Gıybetin zaran tâbirde rüya sahibine aittir. Binaenaleyh bir kimse diğer bir kimseyi bir şeyden dolayı gıybet etse, gıybet eden kimse o şeye müptelâ olur.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bir başkasını gıybet ettiğini görmesi; o kimsenin yaptığı iyiliklerin iptal olacağına, çünkü gıybetin iyilikleri iptal etmesi, ateşin odunu yakmasına benzer. Bir kimsenin rüyasında bir başkasını fakirlikle ilgili gıybet ettiğini görmesi; o fakirliğin gıybet edene döneceğine işaret eder. Rüyada yapılan gıybet hangi cinsten olursa olsun ve nerede yapılırsa yapılsın; gıybet edene döner.


MollaCami Tabiri : Bir kimseyi rüyada gıybet etmek, iyilikleri iptaletmeye işaret eder.Bir kimse rüyada bir insanı gıybet ettiğini görse, ve o kimsenin yaptığı gıybet fakirlikle ilgili ise, o fakirlik gıybet eden kimseye döner. Eğer yaptığı gıybet rezalet ile ilgiliyse, o rezalet de yine o kimseye yönelir. Eğer yapılan gıybet bunlardan başka şeylerle ilgili ise, tabir yine gıybet eden kimseye döner. Gıybetin zararı tabirde rüya sahibine aittir. Bu yüzden bir kimse diğer bir kimseyi bir şeyden dolayı gıybet etse, gıybet eden kimse o şeye müptela olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna