Rüyada Farz Namazı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Farz Namazı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Farz Namazı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Farz Namazı görmek ile alakali tabirler, Rüyada Farz Namazı görmek ne anlama gelir? Rüyada Farz Namazı nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Farz Namazı dini rüya tabirlerinde Farz Namazı anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada farz namazı kılan kimsenin, velayete veya reisliğe ya da emaneti yahut Allah'ın farz kıldığı şeylerden bir farzı yerine getirmesine, korku ve endişeden kurtulmasına delâlet eder. Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rükû ve secde yaparak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi Allah tarafından farz kılınan bir şeyi veya zulmen birisinden aldığı malıya da birisine yaptığı borcu öder. Yaramaz ve çirkin işlerden sakınır.
Rüyada farz namazı kılmak, sözünde durmaya ve küstüğü biri siyle barışmaya delâlet eder.
Eğer rüyayı gören imam olursa, tazminat öder. Yahut borçlanır. Eğer imama uymuş birisi ise, başkasına yük olur.
Öğle namazı, yardıma veya>.:".! gizli olan şeyin meydana çıkmasına delâlet eder.
Rüyada öğle namazı kıldığını ve onu bitirdiğini gören kimse, maksadına erişir. Dünya ve ahiret işlerinde istediği her şeyde kendisine yardım edilir. Zira rüyada namazı tamamlamak, arzu ettiği şeyin tamamlanmasına delâlet eder. Rüyayı göıen borçtan dolayı hapsedilmiş ise, onun borcu başka birisi tarafmdan ödenerek hapisten kurtulur ve rızkı bollaşır.
Bir kimse bulutsuz ve açık bir havada, öğle namazı kıldığını ve bununla da sevindiğini görürse, yapacağı bir işte kendisine yardım edilir ve o günün açıklığı kadar mutlu olur. Eğer rüyada kıldığı öğle namazı bulutlu bir günde olursa, o kimse üzüntü veren bir iş yapar.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında farz namazlardan birini kıldığını görmesi; o kimsenin sözünde duracağına ve dargın olduğu birisiyle barışacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında öğle namazını kıldığını ve bunu bitirdiğini görmesi; o kimsenin arzusuna nail olacağına yorumlanır. Kişinin rüyasında ikindi namazını kıldığını görmesi; o kimsenin kendisi veya başkası adına yapacağı yemine veya bir borç altına gireceğine işaret eder. Rüyanızda akşam namazını kıldığınızı görmeniz; arzu ettiğiniz veya yaptığınız işinizin sona ereceğine, kişinin rüyasında akşam namazını tam olarak kılıp bitirdiğini görmesi; o kimsenin arzu ettiği şeyin meydana geleceğine delalet eder.Bir kimsenin rüyasında yatsı namazını kıldığını görmesi; o kimsenin geçimleri üzerine olan aile ferdlerinin her çeşit ihtiyaçlarını karşılamaya önem vereceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında sabah namazını kıldığını görmesi; o kimsenin kendisine lazım olan dünyevî ihtiyaçlarını hazırlamaya başlayacağına veya çok çocuğu olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında cuma namazını kıldığını görmesi; o kimsenin arzu ve isteklerine nail olacağına, kişinin rüyasında bağ ve bahçede namaz kıldığını görmesi; o kimsenin günahlarından Allah'a tövbe edeceğine, kişinin rüyasında bir mezrada (ziraat yapılan yerde) namaz kıldığını görmesi; o kimsenin borcunu ödeme imkânı bulacağına, rüyasında namazı bitirip mescidden çıktığını gören kimsenin; fazilet ve hayra nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bayram namazı kıldığını görmesi; o kimsenin borcunu ödeyeceğine, eğer hasta ise şifa bulacağına ve sıkıntılardan kurtulacağına delalet eder. Kişinin rüyasında cenaze namazı kıldığını görmesi; rüya sahibinin namazını kıldığı kimseye şefaat edeceğine işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna