Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dünya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dünya görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dünya görmek ne anlama gelir? Rüyada Dünya nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dünya dini rüya tabirlerinde Dünya anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada dünyayı görmek, kadına delalet eder. Kadını görmek dünyalığa delalet ettiği gibi. Dünyayı terkettiğini gören kimse hanımını boşar. Bütün dünyanın helak olduğunu ve kendinden başka hiç bir ferdin kalmadığını gören kimse kör olur. Dünyanın kendisi için kararlaştığını ve bütün isteklerinin yerine geldiğini gören kimse fakirliğe düşer ve helak olur.
Rüyada dünyayı görmek, oyun ve oyuncağa, hilelere, ahdi bozmaya, güçlük ve çetinliğe, haydutluğa ve sözünden dönmeye delalet eder. Bazan da bu rüyayı görmek, hanım, mal ve çocuğa delalet eder. Dünyayı görmek, ziraata ve onda ticaret yapıp fayda elde etmeye, iyilik ve ondan faydalanmaya işarettir. Dünya, yolcu için konağa, yıkık eve ve alçak bir kadına delalet eder. Dünya, ağrılara, hastalıklara, borç ve kefalete, darlığa, sıkıntıya, zillete, işten çıkarılmaya, mutevelli-liğe, olgunluk ve azgınlığa, sevgiliye ve iki yüzlü kimseye delalet eder. Eğer çirkin bir surette görünürse, Allah Teala (C.C.) o kimseye inayet eder. Dünyaya sırtını çevirirse (rüya sahibi) zühdve takvayı seçer.
Rüyayı gören, dünya ile sarmaş dolaş olur, yahut dünya ile cinsî münasebette bulunursa dünyadan istediği ve arzu ettiği şeye nail olur. Eğer rüyayı gören, dünyayı istese fakat dünya kendisinden kaç-sa, meydana gelecek fitneye yahut dünyayı kazanmada güçlük ve sıkıntı çekmesine delalet eder. Bazan da dünya Kur'an-ı Kerîm'e delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Kadınla tabir edilir. Dünya oyun ve eğlenceye, türülü türlü hallere, insanoğlunun karşılaşacağı durumlara, Dünyanın çirkin bir surette görünmesi Allahü Teala'nın inayetine, Dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek değeri az olan şeyi değğerli olan şeye tercih etmeye, Dünyaya sırtını dönmek züht ve takvaya, Onunla sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladğını görmek dünyadan istediği şeyin hasıl olmasına, Dünyayı istediği halde, onun insandan kaçması arzu edilen şeylerin gerçekleşmemesine, Bazen dünya, Kuran-ı Kerim'e delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna