Rüyada Ayetler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ayetler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ayetler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ayetler görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ayetler görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayetler nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ayetler dini rüya tabirlerinde Ayetler anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Eğer ayet rahmet ayeti, okuyan da ölü ise, o adam Allah'ın rahmetindedir. ayet ikab ayeti ise o adam Allah'ın azabındadır. Eğer ayet korkutucu, rüyayı gören de hayatta ise onu kötü şeylerden kaçındırır. Müjdeleyici ayet ise, rüyayı göreni hayırla müjdeler.
Bir kimse rüyada (rahmet) ayetini okuduğunu ve azab ayetine geldiğinde kendisine azab ayetinin okunması çetinleştiğini görse, ferahlığa kavuşur. Aynı şekilde azab ayetini okuyup, rahmet ayetine gelince okuyamadığını gören, şiddet içerisinde kalır.


Diyanet Ruya : İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyada âyet okunması veya okuyanın görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. Rüyada okunduğu görülen âyet rahmet âyeti ise ve okuyan da ölü birisi ise; o okuyan kişinin Allah'ın rahmetinde olduğuna, yani âhiretteki yerinin iyi olduğuna, eğer okunduğu görülen âyet azap âyeti ise; okuyan kimsenin azap içinde olduğuna eğer okunan âyet korkutucu nitelikte bir âyet ise; rüyayı gören kişi de halen hayatta yaşıyor ise; bu kimsenin kötü şeylerden sakınması gerektiğine, eğer rüyayı gören kimse müjde veren âyeti okuduğunu veya okunduğunu gördüyse; bu kimsenin hayırla müjdelenmesine delalet eder. Rüyanızda rahmet (nimet) haber veren âyeti okuduğunuzu, azap haber veren âyete geldiğinizde okuma kabiliyetinizi kaybedip zorlandığınızı görmeniz; ferahlığa kavuşacağınıza, bunun aksini görmeniz halinde sıkıntı içinde kalacağınıza delalet etmektedir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna