Rüyada Akika Kurbanı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Akika Kurbanı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Akika Kurbanı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Akika Kurbanı görmek ile alakali tabirler, Rüyada Akika Kurbanı görmek ne anlama gelir? Rüyada Akika Kurbanı nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Akika Kurbanı dini rüya tabirlerinde Akika Kurbanı anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Nablusi Rüya Tabirleri : Yeni doğan çocuğun başındaki ana tüyüne «akika» denir. Böyle bir çocuk için şükrane olarak kesilen kurbana da «akika» adı verilmiştir. Bunun müslümanlarca asıl adı «Nesîke»'dir.

Rüyada doğan çocuk için kurban kesmek, kayıp bir kimsenin gelmesine veya bir hastanın sıhhat bulmasına ya da bir hapisin kurtulmasına delalet eder. Bazen da aki-ka kurbanını kesmek, insanın kuvvetlenmesine ve sünnet-i seniyye-nin yerine getirilmesine delalet eder.
Uyanıkken kesilmesi caiz olan bir şeyi rüyada kesse veya yapılması gereken bir şeyi yapsa rüya sahibinin dünya ve ahiret işlerinde yapmakta olduğu husus hakkındaki muamelenin güzel ve hoş olduğuna delalet eder. Rüyada halk için bir domuz kesse veya haram olduğunu bildiği halde halka ölmüş bir şeyi takdim etse, rüya sahibinin, ana ve babasına veya Allah (C.C.)'a asi olduğuna delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Oğlan yahut kız çocuğu olmaya delalet eder.

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna