Rüyada Çoban Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çoban Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çoban Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çoban görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çoban görmek ne anlama gelir? Rüyada Çoban nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çoban dini rüya tabirlerinde Çoban anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada çoban görmek, velayettir. Çoban, öğretmene, sultanın emri ile memur olana ve hakime delalettir. Bir kimse rüyada Arap olarak koyun güttüğünü, halbuki güdeceği yerleri bilmediğini görse, manasını güzel bilmediği halde Kur'an okur. Arapla yabancıdan doğmuş erkek develerin çobanı Arap,olmayan bir kavme validir. Yine çoban, raiyyeti üzerine validir ki, raiyyeti, işleri için onun yanında toplanır. Ona sığınır ve onun emrine itaat ederler.
Bir kimsenin rüyada kendisini çoban görmesi, onun koyunlardan gördüğü ve yukarıda anlatıldığı gibi bir vilayete vali olmasına delalet eder. Rüyada görülen çoban halkın büyükleridir. Çobanı görmek sanın yüceliğine insaf ve adaletle halka hükmetmeye delalet eder. Ancak domuz çobanı görmek, müstesnadır. Bu halde tabir, hıristiyan ve bid'at sahibi kimselerle düşüp kalkmaya delalet eder.


Diyanet Ruya : Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada çobanlık yapıldığının görülmesi; memuriyet ve büyüklük ile tabir edilir. Kişinin rüyasında koyun sürüsünü otlatırken bir koyunu kurdun kaptığını ve diğerlerinin de kaçtığını görmesi; o beldeden devletin zulmünden dolayı halkın kaçacağına delalet eder. Danyâl (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyanızda koyun çobanlığı yaptığınızı görmeniz; hayır ve menfaate nail olacağınıza, beygir çobanlığı yaptığınızı görmeniz; bir memuriyete tayin edileceğinize, merkep çobanlığı yaptığınızı görmeniz; şerefe ve ikbâle mazhar olacağınıza öküz çobanliğı yaptığınızı görmeniz; şeref ve şöhrete erişeceğinize, deve çobanlığı yaptığınızı görmeniz; berekete nail olacağınıza ve hacca gideceğinize delaletle yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyanızda çoban olup hayvan sürülerini otlattığınızı görmeniz; bir memuriyete gireceğinize, bir çobanla konuştuğunuzu görmeniz; bir iş bulmak maksadıyla bir yerlere müracâatta bulunacağınıza veya işinizden ayrılıp başka bir işe gireceğinize işaret eder. Rüyanızda sürülerinizi otlatırken bir ağaca yaslanarak kaval çaldığınızı veya başka bir çobanın çaldığı kavalın sesini dinlediğinizi görmeniz; ölümünü beklediğiniz bir kimsenin ânî olarak ölmesi neticesi onun mirasına konacağınıza delalet eder. Sâlimî'nin yorumuna göre: Kişinin rüyasında çoban olup koyun güttüğünü görmesi; o kişinin halen yapmakta olduğu işinde yükselerek amirlik makamına terfi edeceğine, kişinin rüyasında kaval çaldığını görmesi; emri altında çalışanlara veya arkadaşlarına faydası dokunacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gütmekte olduğu koyunları sürerek köye getirdiğini görmesi; o kimsenin çok mala ve zenginliğe erişeceğine ve böylece de fakirlikten kurtulacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; Çoban bazen adaletle hükmeden kimseye, Koyun çobanı olduğunu görmek velayete ve ehil olanlar için yüksek memurluğa, Domuz çobanı olduğunu görmek bid'ate, hıristiyan din ve dünya görüşüyle aile ve toplumu şekilllendirmeye çalışmaya, Çoban olmak sorumluluğa, ev halkının akibetinden dolayı hesap vermeye delalet eder. ( Çoban değneği için Bakınız; Değnek.)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna