Rüyada Cüzzam Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Cüzzam Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Cüzzam Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Cüzzam görmek ile alakali tabirler, Rüyada Cüzzam görmek ne anlama gelir? Rüyada Cüzzam nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Cüzzam dini rüya tabirlerinde Cüzzam anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimse cüzzam hastalığına yakalandığını görse, Allah'a karşı ettiği cüretten ve O'na (C.C.) kötü bir iş isnad ettiğinden dolayı Cenab-ı Hakkın ondan uzak olması ve amellerinin sevabının batıl olmasına delalet eder. Bu illetin bedeninde ziyadeleşmesi, devamı olan çok mala delalet eder. Bazıları da bu hastalık, miras malından elbisedir, demişlerdir. Namazda olduğu halde cüzzam hastalığına yakalanmış olduğunu gören Kur'anı unutur. Bu hastalık haram mala, bazen de, yangına delalet eder. Çünkü bu hastalık sevda'nın galip gelmesiyle kanın yanmasından ortaya çıkar, cüzzam zenginliğe dahi delalet eder.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında adına cüzzam denilen hastalığa yakalandığını görmesi; gönül ferahlığına ve huzura kavuşacağına, mal ve nimete sahip olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında cüzzamlı bir yaradan kan ve irin aktığına şahit olması; o kimsenin haramdan mal elde edeceğine delalet eder. Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında cüzzam hastalığına yakalandığını görmesi; o kimsenin işlediği bir günahtan dolayı Allah'tan uzaklaştığına ve işlemiş olduğu salih amellerin sevabının batıl olduğuna delalet eder. Bir kimsenin rüyasında cüzzam hastalığının vücudunda ilerlediğini gören kimsenin; malının artacağına veya miras yoluyla mal elde edeceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında namazda olduğu halde cüzzam hastalığına yakalandığını görmesi; o kimsenin Kur'an-ı Kerîm'i unutacağına, böyle bir hastalığın görülmesi; haramdan mal elde edileceğine ve bazen de yangın çıkacağına işaretle tabir edilir. Cüzzam hastalığının rüyada görülmesi aynı zamanda rüya gören kimsenin zengin olacağına da yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Cüzzam olduğunu görmek Allah Teala' ya cür'et ve isyandan dolayı amellerini boşa çıkmasına; Cüzzüm bazen miras parasıyla alınan elbiseye, haram mala, yangına, aşk hastalığına; Cüzzam zenginliğe de delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna