Rüyada Bostan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Bostan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Bostan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Bostan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Bostan görmek ne anlama gelir? Rüyada Bostan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Bostan dini rüya tabirlerinde Bostan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada bostan, istiğfara, istiğfar da bostana delalet eder. Bostanını suvardığını gören, ehline yakınlık eder. Bostanını kurumuş görse, o kimse rüyayı görenin hanımına hainlik eder. Yaprakları dökülmüş ve sararmış bir bostana girdiğini gören kimseye üzüntü ve keder isabet eder.
Bostan kadına delalet eder. Zira kadın da su ile sulanıp hamile olur ve çocuk doğurur. Bostan kadınla tabir edildiği zaman, o bostanın ağacı, kadının ailesi ve çocuğudur. Bostanın meyvesi de böyle tabir edilir.
Meçhul bostan Kur'an-ı Kerime delalet eder. Çünkü Kur'an-ı Kerim bıkıcılar nazarında bostan gibidir. Kur'an-ı okuyanlar arasında o'nun hikmet meyveleri daima devşirilip toplanmaktadır. Kur'an-ı Kerim kendisinde olan şeyi insanların onu zikretmeleri ile beraber, asliyle ebedidir. Kur'an-ı Kerim, ebedî bir meyve ve kelamdır. Kur'an-ı Kerimde olan müjdece korkular bostanın tatlı ve ekşi meyveleri mesabesindedir.
Bazen cennete ve cennetin nimetlerine delalet eder. Çünkü Araplar bostana «cennet» ismi verirler.
Bazen bostan çarşıya, gelin güveyi odasına delalet eder. Bostanın ağacı, gelinin sofrasına, meyvesi de yiyeceklerine delalet eder. Bostan bazen da kendisiyle istifade edilen dükkan, han, hamam, mülk, hayvan v.s. gibi her yer ve hayvana delalet eder.
Bir kimse kendisini bostanda görse, eğer bostan bilinmiyorsa o kimsenin haline ve uykusunun fazlalığına bakarsın.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Sebze Bahçesi, Kavun ve Karpuz Tarlası.


MollaCami Tabiri : Rüyada bostan görmek, rüya sahibinin nişanlanmasına veya evlenmesine, ve arzularının gerçekleş mesine işarettir. Eğer rüya sahibi evli ise, o zaman hayırlı bir evlada sahip olacağına işarettir. Rüyada bostan suladığım gören kimsenin mevki ve rütbesinin yükseleceğine, mali durumunun düzeleceğine işarettir.Bostanım kurumuş görse, o kimse rüyayı görenin hanımına hainlik eder. Yapraklan dökülmüş ve sararmış bir bostana girdiğini gören kimseye üzüntü ve keder isabet eder.Meyve ve hasılat zamanı bostana girmek, hayır ve rızka ve çokça salih amel işlemeye, eş ve evladlara işaret eder.Bostana girdiği zaman hasılatın son zamanları ve yaprak dökümü zamanı ise durumunun ifşa edilmesine, borca, hanımını boşamaya, evlatlannın kaybolmasına işaret eder.Bostana giren ölü ise, o kimse cennettedir. Eğer bostana giren sağ salim birisi ise, o kimsenin nefsine zulmetmesine ve dininde itimat edilir birisi olmadığına işaret eder. Eğer bostanda hükmü icra edilen birisi ise veya bostanasahipse, izzet ve otorite sahibi olur. Eğer bunlardan hiç biri olmazsa nefsine zulmeden müsrif birisi olur.Bazen bostan, eş, çocuk, mala, İyi geçime, üzüntü ve kederlerin gitmesine işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna