Rüyada Besmele-i Şerife Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Besmele-i Şerife Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Besmele-i Şerife Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Besmele-i Şerife görmek ile alakali tabirler, Rüyada Besmele-i Şerife görmek ne anlama gelir? Rüyada Besmele-i Şerife nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Besmele-i Şerife dini rüya tabirlerinde Besmele-i Şerife anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada besmeleyi güzel bir yazı ile yazılmış görmek, ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka delalet eder. Bunun özelliği ise besmelenin bilinen kaidesine göre yazılmış, olmasıdır. Besmelenin, bazısının bazısma olan münasebeti dolayısıyla çocuk ve toruna delalet eder. Harflerinin tekrarından dolayı besmeleyi görmek, vaktiyle eline geçiremediği bir şeyi yeniden ele geçireceğine ve evlenmek için gayret gösterip neticede başaracağına delalet eder. Besmele, dalaletten soma hidayete de delalet eder.
Rüyada güzel bir yazı ile besmele yazmak, rızka, ilim ve sanattan hissedar olmaya, ölü kimsenin bunu yazdığım görmesi ise Allah'ın rahmetinde olduğuna delalet eder. bazen besmeleyi yazmak ziraatta kazanç ve berekettir. Besmele ile yazılan Kur'an ve Kur'an dan başkası da böylecedir.
Besmeleyi yazdıktan sonra imha ettiğini veya uçucu kuşlardan birisinin besmeleyi yazıldığı yerden kapıp kaçırmasını görmesi rızkının tükenip, ömrünün bitmesi ile tabir edilir. Kur'andan bir parça veya başka bir şeyi elleri üzerine yazmak ve onu mahvetmekte yine böyle tabir edilir. bazen da bu rüya, rüyayı gören kimsenin vücudunda meydana gelen bir derdin veya müşteki olduğu şeyin artmasına delalet eder. Nitekim rivayet edilir ki, Hz. Hasan b. Ali (R.A.) alnı üzerinde (Vedduha) sûresinin yazılı olduğunu görüp bunu Said Ibn Musay-yeb (R.A.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna