Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Azrail (a.s.) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Azrail (a.s.) görmek ile alakali tabirler, Rüyada Azrail (a.s.) görmek ne anlama gelir? Rüyada Azrail (a.s.) nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Azrail (a.s.) dini rüya tabirlerinde Azrail (a.s.) anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Azrail (A.S.)'ı güler yüzlü görmek, şehit olmaya delalet eder. Öfkeli bir halde görmek ise, tövbe etmeksizin ölmeye delalet eder.
Rüyada Azrail (A.S.) ile güreştiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Azrail (A.S.)'m, kendisine galip geldiğini gören kimse ise, ölür. Bazı tabirciler, rüyada Azrail (A.S.)'ı gören kimse, lüzumlu olan bir işe girer, dediler. Bazı tabirciler ise, o kimsenin bu rüyası büyük bir korkudur, dediler. Azrail (A.S.) suretine girdiğini gören kimse, insanlara galip, şanı yüce melikin celladı olur. Ya da o kimsenin eliyle büyük işler meydana gelir. Azrail (A. S.)'in elini öptüğünü gören kimnse, bir mirasa konar.
Azrail (A.S.)'i görmek, cemiyeti dağıtmaya ve hiç bir kimseyi himayesi altında tutmamaya, hastalanıl ölmesine, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere ve bunlara benzer feryat, figan ve dövünmeyi icap ettiren şeylerin meydana gelmesine delalet eder. Azrail (A.S.)'i görmek, bazen da borçlara, kazancın durgunluğuna, işsiz kalmaya ve çalışmamaya delalet eder. Azrail (A.S.)'i görmek hapse, halkı bozmaya, ilmi unutmaya, namaz kılmamaya, zekat vermemeye ve üzerine vacip olan hakları yerine getirmemeye delalet eder. Azrail (A.S.)'i görmek, ailesinden ayrılmaya, kıtlık olmasına, ziraat ve meyvelerde görülen afetlere delalet eder.
Azrail (A.S.


Diyanet Ruya : Rüyada Azrail'in görülmesi; değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Bir kimsenin rüyasında Azrail'i güler yüzlü görmesi; şehid olarak öleceğine, öfkeli bir halde görmesi; günahlarına tövbe etmeden öleceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Azrail ile güreştiğini ve ona galip geldiğini görmesi; hastalığından şifa bulup iyileşeceğine, Azrail'in güreş anında kendisini yendiğini görmesi; o kimsenin öleceğine delalet eder. Bazı rüya yorumcularına göre: O kimsenin böyle bir rüya görmesi; korkuya işarettir dediler. Kişinin rüyasında kendisinin Azrail'in suretine girdiğini görmesi; o kimsenin insanlara galip geleceğine, ünlü bir kimse ve devlet başkanının cellâdı olacağına ya da rüya sahibinin vasıtasıyla büyük işlerin görüleceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Azrail'in elini öptüğünü görmesi; o kimse­nin mirastan eline mal geçeceğine delalet eder. Rüyada Azrail'in görülmesi; toplumun dağılmasına, hiçbir kimsenin konulmayacağına, hastaların ölmesine, binaların yıkılmasına, yangın çıkmasına ve korkunç haberler alınması neticesinde feryâd-u figânın meydana gelmesine işaret sayılır. Rüyada Azrail'in görülmesi; bazen de borçlanmaya, kazancın azal­masına, işsiz kalmaya ve iş bulamayıp çalışmamaya delalet eder. Rüyada Azrail'i görmek; bazen de tutuklanmaya, halkın bozulmasına, ilmin unutulmasına, namazın terk edilmesine, zekâtın verilmemesine ve yerine getirilmesi lazım gelen hakların yerine getirilmemesine yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna