Rüyada Zincir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zincir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zincir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zincir görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zincir görmek ne anlama gelir? Rüyada Zincir nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zincir dini rüya tabirlerinde Zincir anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Rüyada zincir ve pranga görmek; küfre işarettir. "Biz,onların boyunlarına zincir geçirdik. O zincirler çenelere kadar dayanmaktadır. Buyüzden kafaları yukarı kalkıktır."[218]

» İbn-iSîrîn: Zincir, günah ve isyana…

Boynunuza zincir vurulduğunugörmek; kâfir olarak öleceğinize…

(Üzerinizdeki) zinciri koparıp attığınızı görmek; günahlarınızdandolayı tövbe edeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Elinize zincir bağlandığınıgörmek; cimri ve eli sıkı biri olduğunuza işarettir. "Yahudiler,Allah’ın eli bağlıdır, dediler. Hay dedikleri yüzünden elleri bağlanası velânet olasılar! Bilakis, Allah’ın eli açıktır, dilediği gibi verir."[219]

» Cabir Mağribî: Boynunuza zincirbağlandığını görmek; birilerine haksızlık ettiğinize ve üzerinizde kul hakkıolduğuna…

Kollarınıza zincir bağlandığını görmek; başkalarınınmallarına el uzatacağınıza ve haram yemekten sakınmayacağınıza…

Ayaklarınıza zincir bağlandığını görmek;başkalarının evinde bozgunculuk yapacağınıza veya günah işleyeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada zincir görülmesi muhtelif şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir zincirle bağlı olduğunu görmesi; o kimsenin Allah'ın nimetlerine küfredeceğine işaret eder. Bir kişinin rüyada zincirle bağlı olduğunun görülmesi; o kişinin küfrüne veya yoldan çıkacağına delalet eder. Ebu Saîd el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyanızda tutulup bir prangaya vurulduğunuzu görmeniz; sizin büyük bir sıkıntıya maruz kalacağınıza, bir kimsenin rüyasında boğazında zincir olduğunu görmesi; o kimsenin kötü huylu bir kadınla evleneceğine işaret eder. Rüyanızda ellerinizin bir zincirle boğazınıza bağlı olduğunu görmeniz; sizin hasis birisi olduğunuza, rüyanızda ellerinizin zincirlenmiş olduğunu görmeniz; Allah'a karşı kusurlu davrandığınıza, rüyanızda boynunuzdan zincirle çekilip götürüldüğünüzü görmeniz; ayrılığa düşeceğinize, bir kimsenin rüyasında her yerinden zincirle bağlı bulunduğunu görmesi; o kimsenin bu rüyasında asla hayır olmayacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında zincire vurulmuş bir mahkûm görmesi; o kimsenin para bakımından sıkıntılı günlere girmekte olduğuna delaletle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Ömrü uzun olan kadına, helal mala, korkutulmaya, işlerin durgunlaşmasına ve çetinleşmesine, Elinde yahut yanında zincir görmek işlenen günahlara, Boynunda zincir görmek huysuz bir kadınla evlenmeye, Zincirle bağlanmak üzüntü ve kedere, Eski hükümdarlarınn zincirini görmek mazlum için yardım ve galibiyete, ülke insanları için adeletli yöneticilere delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, ileri gelenlere, işarettir. Kantarın zincirleri, hakimin yardımcılarıdır. Bir kap içinde zincir görmek; maldır.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen zincir, ömrü uzun olan kadına ve helal mala işarettir.Bir kimsenin elinde veya yanında görülen zincir, günahtır. Bir kimse boynunda bir zincirin olduğunu görse, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evlenir. Zincir işlerin durgunluğuna ve çetinleşmesine işarettir. Zincirle bağlandığını gören kimse, üzüntü ve kedere düşer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna