Rüyada Zil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zil Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zil görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zil görmek ne anlama gelir? Rüyada Zil nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zil dini rüya tabirlerinde Zil anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada zil görmenin dört tabirivardır:

1-Kötü haber

2-Boş ve gereksiz söz

3-Dünya malı

4-Üzüntü ve sıkıntı.

» Müellif: Zil çalmak; kötü bir sözişiteceğinize…

Zille birlikte çeşitli müzik aletleri çalmak; musibete uğrayacağınıza…

Zilin kırıldığını görmek; yalan konuşmalarınızdan dolayı tövbeedeceğinize işarettir.

» Çağdaş Ulema: Zil sesi duymak; servete…

Zil görmek; bir işe kalkışacağınıza, ama başarılı olamayacağınıza...

Zil çalmak; farkında olmadan bir kişiyi sevindireceğinizeişarettir.


Diyanet Ruya : İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyada zil çalındığını görülmesi istenilmeyen bir habere, batıl ve yalan söze yorumlanır. Bir kişinin rüyasında zil çaldığını görmesi; o kimsenin fena bir söz söyleyeceğine ve hoşlanılmayan kötü bir iş yapacağına yorumlanır. Rüyada bir çalgı ile birlikte bir de zil çalındığının görülmesi; o bölgede oturan insanların üzerine gam ve musibet ineceğine, rüyasında bir zili kırdığını veya elinden attığını görmesi; o kimsenin yalan söyleyeceğine ve ardından da tevbe edeceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Okul yahut herhangi bir işletmede kullanılan zil gaflette olan kimseyi din ve dünya işlerinde uyarmaya, Oyun vs. için kullanılan zil çirkin şöhrete, düşmanlık ve münakaşaya, Oyun zili yahut bunu çalan kimseyi görmek dünyalığı ile mağru, zevk ve sefa düşkkünü kimseye, Zil bazen erkek için evlenmeye, geçersiz nikaha yahut çetinlik ve zorluğa, Kapısı önünde zil çalındığını görmek bir yere üst düzey bir yönetici olmaya, Zil çaldığını görmek dikkat çekici işlere yahut taşkın ve yersiz sevince delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Zil çalmak; fena, mekruh (çirkin) bir habere, batıl (yanlış) ve yalan söze delalet eder. Zil çaldığını gören, kötü fiillerde bulunur, yalan söyler. Yanında zil çalındığını gören, bütün bunlara razı olur. Zilin başka bir çalgıyla beraber çalınması, o mekan halkı için büyük bir musibete işaret eder. Bir zili kıran yahut elinden atan, yalana tevbe eder.
Kirmani şöyle diyor: Zil çalması, dünya malı ile, zil çalmak ise, dünya için imtihana işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Zil övünmektir. Çalmak; dünya ile, çalmadan elinde görmek ise, malla tabir olunur.
Bazı yorumcular için zil çalmak, kötü değildir. Çünkü Ibrahim (A.S.)ın harami kapısında zil çalmak adettir. Kalelerde bu adete uyulup, zil çalınır.
Cafer-i Sadık'a göre rüya şunların temsilcisidir: Mekruh (çirkin) haber, batıl kelam, dünya malı ve mal toplamak hususunda üzüntü.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen def zilleri, rüya sahibinin karşılaşacağı kimse ile şöhret, düşmanlık ve münakaşadır.Bazı tabirciler zil, kibirli ve dünyaya meyleden bir adamdır, demişlerdir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna