Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zekat görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zekat görmek ne anlama gelir? Rüyada Zekat nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zekat dini rüya tabirlerinde Zekat anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada zekât vermenin altı tabiri vardır:

1-Müjde

2-Hayır ve bereket

3-Aydınlık

4-Hacetlerinizin reva olması

5-Üzüntüden kurtulmak

6-Malda artış.

» İbn-iSîrîn: Zekât vermek; malınızın artacağına…

Fitre zekâtı vermek; borçluysanız borcunuzu ödeyeceğinize, hastaysanıziyileşeceğinize, düşmanınız varsa ona galip geleceğinize, genişliğeçıkacağınıza ve namaz kılıp Allah'ı tespih edeceğinize işarettir. "Gerçektenmüminler kurtuluşa ermiştir. Onlar, namazlarında huşu içindedirler."[217]

» Kirmanî:Zekât vermek; malınızın güvende olduğuna ve bu yolda belaların uzaklaştırıldığınaişarettir. Nitekim Resul-i Ekrem (s.a.a) şöyle buyurmaktadır: "Mallarınızızekât vererek koruyunuz."

» CabirMağribî: Zekât vermek; malınızın çoğalacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Zekat verdiğini görmek o yıl içinde malın armasına ve bereketlenmesine, namazı vaktinde kılmaya, gece namazına devam etmeye, borcu ödemeye, Zekat vermak bazen sevdiği birini kaybetmeye yahut borca; Fitre vermek namaz ve tehbihatı çok yapmaya, borcu varsaa ödemeye, o yıl hastalık görmemeye ve diğer menfaatlere, Fitre ve zekatını vermekten kaçındığını görmek hayırlardan ve imanın tadını almaktan mahrum kalmaya, mala gelecek zarara delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada zekat vermek, malın artmasına işarettir.Farz olan zekatın verdiğini gören kimse, zengin ise mal ve nimete nail olur ve namazlarını vakitlerinde kılar. Mal sahibi kimsenin rüyada zekatını vermesi, hayra ve düşmandan korunmasına işarettir.Bazen zekat vermek, teheccüd namazını kılmaya ve nafile oruç tutmaya işarettir. Bazen de borca, sevdiği kimsenin ölümüne işarettir.Zekat vermek, bazen veresiye veya borçtan dolayı faydalanmaya işarettir.Zekat vermek, borcu ödemeye de işarettir.Zekat, fayda, rahat, makamı ve belaların defedilmesine işarettir.Bir kimse rüyada malının zekatını ayırdığını görse, Allah-u Teala onun işlerini kolaylaştırır. Ona tövbe nasip eder.
 

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna