Rüyada Yolculuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yolculuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yolculuk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yolculuk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yolculuk görmek ne anlama gelir? Rüyada Yolculuk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yolculuk dini rüya tabirlerinde Yolculuk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Yolculuk ettiğiniz yerinbulunduğunuz yerden daha güzel olduğunu görmek; durumunuzun iyiye gideceğine…

Aynı yerin bulunduğunuz yerden daha kötü olduğunugörmek; bunun aksine tabir edilir.

» Kirmanî: Yolculuğa çıktığınızı, ama nereye gittiğinizibilmemek; eşinizden ayrılacağınıza veya bir evden başka bir eve gideceğinize…

Bir toplulukla vedalaşmaya giderken onların davedalaşmaya geldiklerini görmek; durumunuzun kötüye gideceğine, daha sonratekrar düzeleceğine işarettir.

» CabirMağribî: Hazırlıklı bir şekilde yolculuk ettiğinizi görmek; işinizindüzeleceğine, bunun aksini görmek ise, işinizin bozulacağına işarettir.

» Çağdaş Ulema: Yolculuğa çıkmak; değişkendostluklara…

Otomobil, tren veya uçakla yolculuk etmek; kötü birfacianın pençesinden kurtulacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bulunduğu yerden daha iyi bir yere doğru yola çıktığını görenin hali, iyi olur. Muradına erer. Fakat daha kötü bir yere gittiğini görenin, işleri bozulur. Bulunduğu ve gittiği yerlerden hangisinde kalmasının daha iyi olacağına karar veremeyenin işleri karışır. Saşkınlığa düşer yahutta bir evden öbürüne geçer.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Yanına erzak alıp bir şeye binmek suretiyle yolculuğa gittiğini gören, işlerini düzeltir, arzusu yerine gelir. Bu rüyanın aksini görmek ise, işlerin bozulmasıdır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada yol şunlarla delalet eder. Bir mekandan başka bir yere intikal, bir halden başka bir hale geçmek yahut seyahat. Yolculuğa çıktığını gören hasta, vefat eder. Erzaklarını alıp yolculuğa hazırlanan; hayır işler. En iyi yolculuk rüyası, Kıble tarafına yapılandır.
Bazı tabircilere göre yolculuk; dindarlar için ganimet, şeref ve selamettir. Günahkarlar için azaptır.


MollaCami Tabiri : Rüyada yolculuğa çıkmak halkın ahlakını meydana çıkarmağaişarettir. Rüyada uzak bir yolculuğa çıktığını gören kimse bir halden diğer bir hale intikal eder.Rüyada yolculuğa çıkmak, arsa ölçmektir. Bundan dolayı yolculuğa çıktığını gören kimse, arsa ölçer.Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanıkken yolculuk yapmağa,yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye işarettir.Yolculuktan dönmek, işin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine işarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuğa çıktığını görmesi, üzerinde çokça birikecek borca işarettir. Hastanın uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden tanımadığı bir eve gittiğini görmesi, onun ölümüne işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna