Rüyada Yastık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yastık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yastık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yastık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yastık görmek ne anlama gelir? Rüyada Yastık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yastık dini rüya tabirlerinde Yastık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada yastık görmenin beş tabirivardır:

1-Hizmetkâr

2-Cariye

3-Riyaset

4-İnanç güzelliği

5-Dindarlık ve adalet.

» Allame Meclisî: Yastık; mutluluğaişarettir.

» İbn-iSîrîn: Yastık, hizmetkâra…

Yeşil ve yeni bir yastık aldığınızı veya başkasının size verdiğinigörmek; salih ve takvalı bir işçiyi istihdam edeceğinize…

Yastığınızın kirli, siyah veya sarı olduğunu görmek; yukarıdakininaksine…

Yastığınızın yırtıldığını, yandığını veya kaybolduğunu görmek; birişçinizin kaybolacağına, kaçacağına veya bir sıkıntıya işarettir.

» Çağdaş Ulema: Yastık satın almak; yorgunolduğunuza ve dinlenmeniz gerektiğine…

Bir yastığın üzerine uzanmak; zor bir durumla karşılaşacağınıza vebirilerinden yardım alacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Yüz yastığı ev sahibine, arkadaş ve dostlara, kulluk yapmakta sebat göstermeye,devlet başkanı için sağlam hazineye, hayırsever bir kadına, Yastık rahata, ailesine düşkün kadına, bazen hastalanmaya; Köşeli yastık (koltuk yastığı) şerefli rütbeye, Sırt yastığı alim kimseye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya, hizmetkarları temsil eder. Yastık üzerinde oturduğunu gören, bir cariye satın alır veya kendisine hediye edilir. Yastığı yüklendiğini görenin, zikri kaybolur. Adı unutulur. Yastık dolduran, bir kadınla münasebette bulunur. Birçok yastıklar toplayan; kadınları, cariyeleri ve hizmetçileri toplar. Yatağı üzerine yastıklar koyduğunu görenin, hizmetçileri ve bağlıları çok olur.
Kirmani şöyle diyor: Rüyasında evinden yastığının çalındığını görenin karısını, biri aldatmak ister. Bir rivayete göre ise, o evdeki hizmetkar vefat eder.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Duvar yastığı, hizmetkarlar ile tabir olunur. Çalınması, kaybolması yahut yanması, onlardan birinin vefatına işarettir. Başka bir görüşe göre yastık, evlatla tabir olunur.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla manalandırıyor: Hademe, cariye, reislik, dinde temizlik ve takva. Yastıktan kastedilen yüz yastığıdır. Duvar yastığı zevcenin sembolüdür. Bu yastığa dayandığını gören, karısına itimat eder. Bir rivayete göre güvenilir bir alimle tevil edilir. Yastık nev'inden ufak ve yuvarlak minderler görmek; hayra delalettir. Böyle bir minderin üzerinde oturduğunu gören layıksa, büyük bir mevkie gelir. Ehil değilse, evlenir.


MollaCami Tabiri : Rüyada yastık görmek, ev sahibine ve halka hizmet eden bir kadına işarettir. Rüyada yüz yastığı gören kimse, bir kadının sırrını bilen ve onu halktan gizleyen bir kadına işarettir.Rüyada yastıkta görülen yırtıklık yaşlılık ve darlık gibi durumlar, rüya sahibinin hizmetçisine aittir.Avam halkın yastık görmeleri, onların arkadaşları ve dostlarına işarettir. Yastıklar, yataklarla tabir edilir. Bazı tabirciler, yastık, evlattır, dediler.Yastık alim ve fakih kimseler için selah-i hal ve muttaki olmalarıyla tabir edilir. Rüyada yastıklarda görülen iyilik ve güzellik, rüya sahibinin hizmetçilerine, aittir.Rüyada görülen bir yastık sırtına aldığını gören kimseye, alim kişilerdir, dediler. Yastık, zevce veya dost yahut çocuk ya da şefkatli bir anadır.Bazen de yastık, rahatlığa yahut sağlam kimse için hastalığa işarettir. Rüyada görülen dört köşeli yastık şerefli bir rütbedir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna