Rüyada Yakut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yakut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yakut Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yakut görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yakut görmek ne anlama gelir? Rüyada Yakut nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yakut dini rüya tabirlerinde Yakut anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada yakut görmenin dört tabirivardır:

1-Kadın

2-Cariye

3-Nimet

4-Kız çocuğu.

» İbn-iSîrîn: Yakut; kadına…

Ateşte bir yakutunuz olduğunu görmek; büyük bir kadınla evleneceğinizeveya bir kız çocuğunuz olacağına…

Kızıl veya yeşil yakut; güzel kadına…

Yakut bulmak; hacetinizin reva olacağına…

Çok sayıda yakuta sahip olduğunuzu görmek; bol kazanç elde edeceğinizeişarettir.

» Cabir Mağribî: Çok sayıda yakutunuzolduğunu görmek; gördüğünüz yakutlar kadar mal elde edeceğinize…

Tanıdık birinin size bir parça yakut verdiğini görmek; akrabalarınızdanbir bayanla evleneceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Ferahlık ve sevince, mala, ilme, ticarete, Yakut taşlı yüzük takmak çocuğu olmayan için kız evladına, bekar için mütedeyyin bir kadınla evlenmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Sarı ve kırmızı yakut aynı surette tabir olunurlar. Rüyasında birinin, çaldığı yakutu kendisine verdiğini gören bir kadın ile gayr-ı meşru münasebette bulunur. Büyük yakut taşı görmek: mekruh veya haram maldır. Eline yakut geçtiğini gören, muradına erer.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Tam ve sağlam bir yakut taşı, haram mal ile tevil edilir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı mal, gayret, ilim, evlat ve akrabaların çokluğu ile tabir ediyor. Delik yahut çatlak yakut gören, dul bir kadınla evlenir.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre yakut, herhalukarda ferah ve sevinçle yorumlanır. Yakut taşı satın almak ta böyledir.


MollaCami Tabiri : Rüyada yakut görmek ferahlık ve oynamaya işarettir,Bir şahsın rüyada yakut yüzük takması, o şahsın nail olacağı bezeğe, isim ve şöhrete işarettir.Çocuk bekleyen bir kimse, rüyada yakut yüzük takdığını görse, bir kız çocuğu olur. Eğer evlenmek istiyorsa, mütedeyyine güzel bir kadınla evlenir.Rüyada bir yakut taşı bulan kimsenin dine mal geçer.Alim için yakut ilim, vali için, vilayet ve tüccar için de ticarettir. Bazı tabirciler, yakut, kalbi katı dosttur, dediler.Bir kimse rüyada kendisinin yakut ve mercandan bir tacı oluduğunu görse, o kimsenin bir kadın tarafından meydana gelecek izzet ve kuvvetine veyahut güzel ve müstesna bir kadından nail olacağı mülke işarettir.Bir kimse rüyada evinde kırmızı yakuttan bir yüzük bulunduğunu görse, güzel ve kalbi katı bir kadının onu sevdiğine işarettir.Rüyada dinde yakuta benzer bir taş olduğunu ve o taşın yakut olmadığını gören kimse şerefli olmadığı halde şereflilik iddiasında bulunmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna