Rüyada Vadi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Vadi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Vadi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Vadi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Vadi görmek ne anlama gelir? Rüyada Vadi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Vadi dini rüya tabirlerinde Vadi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-iSîrîn: Bir vadiye indiğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza…

Vadiden çıktığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıdankurtulacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Vadi, hac ziyaretineişarettir: "Ve şairlere de akılsızlar ve ziyankârlar uyar. Görmez misinki hiç şüphe yok, onlar, her vadide sersemce dolaşıp dururlar."[210]


Diyanet Ruya : Rüyanızda yeşil bir vadide bulunduğunuzu görmeniz; mutlu ve huzurlu bir yaşantınız olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasın da vadinin yeşillikleri arasında koştuğunu görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu mutluluğun hayatının sonuna kadar devam edeceğine delalet eder


İhya Rüya Tabirleri : Ululuk, ihtişam, mal, nimet, ticaret, yöneticilik, zafer, ilim, hac ve melike; Ağaçlı vadi görmek kadri yüce birinden dünyalık edinmeye, hayır ve menfaate ermeye; ağaçsız ve çıplak vadi üzüntü ve mahrumiyete, Bir vadide kaybolmak vefat etmeye, Büyük vadi vezire (başbakana), Yemyeşil ve sulak vadi hayra, nimete, devlet ve ikbale, Sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girmek geçim zorluklarına ve sıkıntılara, böyle bir vadiden çıkmak esenliğe kavuşmaya, rızık ve sevince, Güzel bir vadiye (dereye) sahip olduğunu görmek herkeş için dünyanın ve ahiretin bütün hayırlarından fazlasıyla nasiplenmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bol ağaçlıklı bir vadiye girdiğini gören, zengin ve kudretli bir şahısla arkadaş olup ondan hayır ve menfaat sağlar. Ağaçsız, çıplak bir vadiye girmek; bu yorumun aksidir. Bir vadide kaybolup kendisinden geriye bir şey kalmadığını gören; vefat eder.
Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Büyük vadi, vezir ile tabir olunur.
Kirmani'ye göre vadi, hacca delalet eder.
Cafer-i Sadık (R.A.) bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Hac, melik, haşmet, mal, ni'met, ticaret, reislik, zafer ve ilim.
Abdulgani'en Nablusi, çayırlar ve sularla bezenmiş bir vadiyi, hayır, bereket ve baht açıklığı ile manalandırıyor.
Böyle bir vadide ağaç gölgesinde oturduğunu gören, rahat bir hayat sürer. Rızkı bol olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna