Rüyada Uyumak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Uyumak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Uyumak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Uyumak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Uyumak görmek ne anlama gelir? Rüyada Uyumak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Uyumak dini rüya tabirlerinde Uyumak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-iSîrîn: Rüyada uyumak; ailenizden ölen veya korku içinde yaşayan kimse içinhuzur ve saadete…

Bir kimseyi yatakta uyurken görmek; büyüklükelde edeceğinize, ancak din konusunda pasif olacağınıza…

Alçak bir yerde uyuduğunuzu görmek;alçalacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Ölüler arasında uyuduğunuzu vebirinin sizi uyandırdığını görmek; yaptığınız işle halk arasında şöhretbulacağınıza işarettir. "Kendileri uykuda oldukları halde sen onlarıuyanık sanırdın."[207]


İhya Rüya Tabirleri : Kendini uykuda görmek gaflete, Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe; Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye, Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye, bekar kız için evlenmeye, Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya; Sırtüstü uyumak gaflete yahut işi tamamlamaya, sağ yanına yatıp uyumak hayra, sol yana tatıp uyumak hastalık yahut ölüme, yüzükoyun uyumak toprak kazanmaya, mal ve evlada delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında uyuduğunu gören, günahkar ve gafil olur. Sırt üstü yatıp uyuyan nüfuz ve kudret sahibi olur. Vücudunu toplayarak uyuyan, işlerinde şaşkınlığa düşer ve malını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Hastanın uyuması, şifaya, harpte bulunanın aynı rüyayı görmesi, mağlubiyete delalet eder.
El Salimi'ye göre, uyku rahattır.
Abdulgani'en Nablusi ise uykuyu gafletle yorumluyor. Fakat, korku ve şiddet içindeki kişinin aynı rüyayı görmesi, hayırlıdır diyor. Kabristanda veya yol üstünde uyumak; hasta için ölüme, sağlam için; işsizliğe işarettir.
Bazılarına göre ağaçlar altında uzanmış olduğunu görenin, nesli çok olur. Yüzü koyun uyuyan, mal ve evlat sahibi olur. Yan tarafına dönerek uyuyan, ya hastalanır ya ölür.
Uyuklamak; tevbe, selamet, ucuzluk, zenginlik ve zaferdir.
Bir kısım tabirci için uyku bastırdığını görmek; emniyettir. Refah içindeki bir insanın uyuması, bahtiyarlığının artmasıdır. Dindarlar için mübarek sefere ve dünyaya ehemmiyet vermemeye delalettir. Halkı uykuda görmek; hastalık, pahalılık, kıtlık, fiyatlara narh konulması gibi manalar taşır. Bekar için evlilik, vali ve diğer memurlar için vazifeden azl olunmaya işarettir. Halk için fakirliktir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna