Rüyada Utanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Utanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Utanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Utanmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Utanmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Utanmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Utanmak dini rüya tabirlerinde Utanmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada utangaç biri olduğunuzu görmek; imanaişarettir. Nitekim Resul-i Ekrem (s.a.a) "Hayâ imandandır"buyurmuştur.

» Cabir Mağribî: İnancınızı sarsacak birşeyden hayâ ettiğinizi görmek; dinî inancınız konusunda eksikliğiniz olduğuna…

Kendi faydanıza olan bir şeyden hayâ etmek; imanlı biri olduğunuzaişarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda utandığınızı görmeniz; imanınızın arttığına ve Allah katında makbul bir kimse olduğunuza, bir yoruma göre de rüyada utandığınızı görmeniz; arzu ve isteklerinizin uzun süre tahakkuk etmeyeceğine delalet eder. İmamı Nablusî'nin yorumuna göre: Günahkâr bir kimsenin rüyasında utandığını görmesi; o kimsenin günah işlemeyi terk edip doğru yolu bulacağına, kâfir bir kimsenin aynı rüyayı görmesi halinde o kâfirin müslüman olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Her türlü haya duygusu iman ve rızık güzelliğine, hidayete delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında iyi bir sebeple utandığını gören, maksadına kavuşur. Kötü bir vesileyle utananın, arzusu yerine gelmez.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna