Rüyada Un Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Un Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Un Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Un görmek ile alakali tabirler, Rüyada Un görmek ne anlama gelir? Rüyada Un nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Un dini rüya tabirlerinde Un anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Hz.Danyal (a.s): Gökyüzünden kar yağar gibi un yağdığını görmek; yağan un miktarıncahiç ummadığınız bir yerden elinize helal mal geçeceğine işarettir.

» Müellif: Un görmek; zahmetsizce eldeedilen helal mala ve nimete işarettir.

» İbn-iSîrîn: Un çeşitleri şöyleyorumlanır:

Arpa unu; inancın sağlamlığına…

Buğday unu; ticaretten çok kazanç elde edileceğine…

Ucuz un;  az miktarda kazancaişarettir.

» Cabir Mağribî: Un satmak; dinini dünyasıylakazanan kişiye işarettir.


Diyanet Ruya : Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyada un görülmesi zahmet çekmeden elde edilen mala yorumlanır. Rüyada görülen un cinsine göre tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında arpa unu görmesi; o kimsenin doğruluğuna, kişinin rüyasında kuş darısı unu görmesi; o kişinin zorla hasis bir kişiden mal alacağına, bir kişinin rüyasında un sattığını görmesi; o kimsenin dinini dünyasına değişeceğine delalet şeklinde yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Buğday unu mal ve rızka, aile bireylerine, Buğday ununuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, Arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine, Pirinç unu güzel nimete, Diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya, Un satıcısını görmek zorluktan so a erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya, Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, Elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama, Yırtık ve dilik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Hamur.)


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) diyor ki: Un, zahmet çekmeden kazanılan helal maldır. Arpa unu; dinde doğruluğa, kuş darısı unu; hasis bir adamdan az bir mal temin etmek için zorluk çekmektir. Un satan, dinini dünya ile değişir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Buğday unu; çok, çabuk ve helal ticarete delalet eder. Pirinç unu; zahmetle elde edilen maldır. Hububattan herhangi birinin ununu görmek; o hububatın tabiri gibidir. Un rüyası yorumcular tarafından iyi sayılmıştır. Undan imal edilen yiyecekler ilim ve islamdır.


MollaCami Tabiri : Rüyada buğday unu görmek helal mala, arpa unu görmek, dinde istikamete, pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir.Rüyada görülen buğday unu rızıktır. Pirinç unu nimettir.Bazen buğday unu şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazırlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir.Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye, yenmeleri de fakirliğe işarettir. Buğday unu, toplu mal ve ailedir.Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna