Rüyada Uçmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Uçmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Uçmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Uçmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Uçmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Uçmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Uçmak dini rüya tabirlerinde Uçmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada uçmanın beş tabiri vardır:

1-Yolculuk

2-Hac

3-Büyüklük

4-Durumunuzda değişiklik

5-Hastalık veya ölüm.

» Hz. Danyal (a.s): Kuş gibi bir yerdenbir yere uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve rüyada yükseldiğinizölçüde saygınlık kazanacağınıza…

Doğrudan gökyüzüne doğru uçmak; bir zarar göreceğinize…

Gökyüzüne doğru uçup gözden kaybolmak ve bir daha yeryüzüne dönmemek;ecelinizin yaklaştığına işarettir.

» Allame Meclisî: Bir yerden başka biryere uçtuğunuzu görmek; hayırlı, bereketli ve sağlıklı bir yolculuk yapacağınıza…

Sol elinizi çırparak uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza,ancak az miktarda menfaat elde edeceğinize…

Uçtuktan sonra bir ağaca konduğunuzu görmek; çıkacağınız biryolculukta büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza…

Akşam vakti uçtuğunuzu görmek; zorlu bir yolculuğa çıkacağınıza vesıkıntı yaşayacağınıza…

Göğe uçtuğunuzu görmek; hacca gideceğinize…

Gökyüzüne yükseldiğinizi ve bir daha da geri dönmediğinizi görmek;ölümünüzün yaklaştığına ve bu yüzden tövbe etmeniz gerektiğine…

Aynı rüyada geri döndüğünüzü görmek; bir yolculuğun ardındansağlık ve esenlik içinde geri döneceğinize…

Gökyüzünden düştüğünüzü görmek; eşinizi boşayıp başka bir kadınlaevleneceğinize…

Gökyüzüne yükseldiğinizi, gök kapılarının açık olduğunu ve oradameleklerle karşılaştığınızı görmek; hacca gideceğinize ve rızkınızınbollaşacağına…

Gökyüzündeki meleklere katılıponlarla birlikte Allah'ı tespih ettiğinizi görmek; seçkin takvalı ve dindar kimselerle dost olacağınıza…

Kanatlı bir hayvan gibi uçtuğunuzu görmek; herhangibir musibetle karşılaşmamak için mutlaka tövbe etmeniz gerektiğine…

Bir çatıdan başka bir çatıya veya bir duvardan başkabir duvara uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve başka bir işe yöneleceğinizeişarettir.

» İbn-iSîrîn: Kıble yönünde uçmak ve başlangıç noktasına tekrar geri dönmek; büyükkazançlarla yolculuğa çıkacağınıza ve kısa sürede bulunduğunuz yere geridöneceğinize; aynı rüyayı kanatlı bir şekilde görmek, bu tabirin daha da iyiolacağına…

Kanatsız uçmak; durumunuzun değişeceğine…

Evinizin çatısından başka bir çatıya uçtuğunuzu görmek;eşinizi boşayacağınıza ve başka bir kadınla evleneceğinize işarettir.

» Kirmanî:Dizginle gökyüzüne uçtuğunuzu görmek; hacca gideceğinize…

Kendi evinizden başka bir eve uçtuğunuzu görmek;ecelinizin yaklaştığına ve bu yüzden hemen tövbe etmeniz gerektiğine…

Kanatlarınız olduğunu, ama kuşkanadına benzemediğini görmek;hastalanıp yatağa düşeceğinize ve sonunda iyileşeceğinize…

Bir yerden başka bir yere uçtuğunuzu görmek; kısa mesafeli biryolculuğa çıkacağınıza işarettir.

» Çağdaş Ulema: Uçakla uçmak; bir işkonusunda başarısız olacağınıza ve bunun neticesinde zarar göreceğinize…

Kanatlı olarak uçtuğunuzu görmek; endişe ve kaygıya…

Kanatsız olarak uçtuğunuzu görmek; sevineceğinize…

Uçarken düşmek; kötü amaçlı bir olaya karışacağınıza...

Birini uçarken görmek; kıskançlığa…

Balonla uçmak; arzularınıza kavuşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında uçtuğunu görmesi; hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuk yapacağına ve yüksek bir mevkiye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında gökyüzüne doğru uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir zarara maruz kalacağına, kişinin rüyasında gökyüzüne doğru uçup bir daha yere inmediğini görmesi; o kimsenin vefat edeceğine delalet eder. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin kanadı olmadığı hal de uçtuğunu görmesi; o kimsenin bulunduğu halden başka bir durunu gireceğine, bir kimsenin rüyasında bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu görmesi; o kimsenin hanımından boşanarak baskı bir hanımla evleneceğine işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda uçtuğunuzu görmeni hacca gideceğinize, rüyanızda kendi evinizden tanımadığınız başka b eve uçtuğunuzu görmeniz; sizin öleceğinize, rüyanızda kuş kanadır benzeyen kanatlarınız olduğunu görmeniz; toplumun dikkatini çekecek bir halinizin olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında göğe doğru uçtuğunu ve tekrar yere indiğini görmesi; o kimsenin çok ağır bir hastalığa yakalanacağına ve son da şifa bulup iyileşeceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Ferahlık ve sevince; Uçmak yolculuğa, başaşağı uçmak yolculukta rahat etmeye, işsiz kalmaya, kanatsız olarak uçmak bir durumdan başka bir duruma geçmeye yahut yer değiştirmeye, Kuşlarla birlikte uçmak yabancılarla görüşmeye, Gururlu birinin uçtuğunu görmesi rüyanın batıl olmasına, Damdan dama uçmak şöhretli bir kimseden diğer ünlü birine yaklaşmaya yahut bir kadından başka bir kadına geçmeye; Bilinen bir evden başka bir malum eve uçmak evlenmeye, bilinmeyen eve uçmak vefat etmeye, Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsız olarak uçmak arzu ettiği şeye kavuşmaya, itibar kazanmaya, Uçarken gökyüzünde kaybolup gitmek ölmeye, Dağın uçtuğunu görmek saltanata nail olmaya, Bir yerden bir yere uçmak mal biriktirme arzusuna, İki kanadı ile uçtuğunu görmek haylır ve iyiliğe, Hastanın uçması vefat etmesine, Gökyüzünde durmaksızın uçmak aşırı istek ve arzulara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada uçmak; hayırlıdır. Sefer ve makamdır. Semaya uçan, bir zarara uğrar. Buradan inmeyen, vefat eder.
Ibn-i Sirin (R.A.) demiştir ki: Rüyasında kanatları olmadığı halde uçtuğunu görenin, vaziyeti değişir. Bir evin damından başka bir dama uçan, karısını boşar. Yeni bir evlilik yapar veya cariye alır.
Kirmani şöyle diyor: Semaya doğru çok uçan, Hacca gider yahut ağır hasta olur. Fakat, iyileşir. Evinden meçhul bir eve uçan, vefat eder. Kuş kanadına benzemeyen kanatlara malik olmak, halkın şaşıracağı bir durumun zuhuruna işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında bir dağın tepesine uçan, büyük mevki sahibi olur. Bu sırada düştüğü şeye malik olur. Rüya sahibi velayete ehil değilse ölüm derecesinde hastalanır yahut dininde hata yapar. Güvercin gibi uçtuğunu gören, izzet ve itibara kuvuşur. Semanın boşluğunda kaybolan vefat eder. Tarladan tarlaya uçan, kuvvet ve şeref kazanır.
El Salimi bu yorumlara ilaveten şöyle diyor: Uçmak; dindarlar için ilme, günahkarlar için şerre işarettir. Bir rivayete göre, uçmak; akıl azlığıdır. Yerinde durduğu halde uçmak; hayırdır. Bu rüyaların en iyisi Kıble tarafına uçmaktır. Uçarken durduğunu görenin, yolculuğu yarım kalır. Hayvana binerek uçmak; sıkıntı ve makam kaybı, bazılarına göre rütbe kazanmaktır. Bindiği hayvanla beraber bir yerde duran, izzet ve devlete nail olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada uçmak, yolculuk, başaşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması, onun işsiz kalmasına işarettir. Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, ünlü bir zat tarafından ünlü bir zat tarafına geçer.Bir kadın rüyada tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu gören kimse, o erkek evlenir. Rüyada bildiği bir evden bilmediği uzak bir eve uçtuğunu gören kimse, ölür.Hapsedilmiş bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar.Bazı tabirciler, rüyada uçmak eğer kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan diğer bir duruma geçer veya bir yerden diğer bir yere nakleder.Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner. Bazı tabirciler de, o yabancı çok yolculuk yapar, dediler.Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu gören kimse, yabancı kimselerle görüşür. Bir kimse rüyada bir adamla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o adama kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri yüce olur.Uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini gören kimse ölür. Rüyada evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu gören kimse, evinden kabre intikal eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna