Rüyada Turunç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Turunç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Turunç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Turunç görmek ile alakali tabirler, Rüyada Turunç görmek ne anlama gelir? Rüyada Turunç nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Turunç dini rüya tabirlerinde Turunç anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada turunç görmenin dört tabiri vardır:

1-İyi kadın

2-İffetli cariye

3-Zengin arkadaş

4-Salih evlat.

Başka bir rivayette de İmam (a.s) şöyle buyurmaktadır: Rüyada turunçgörmenin dört tabiri vardır:

1-Dost

2-İhtilaf, tartışma

3-Evlat

4-Menfaat.

» Hz. Danyal (a.s): Turunç, hoş kokulucennet meyvelerindendir. Hiç kuşkusuz, bu meyveyi rüyada görmek iyiye işarettir.

Bir veya birkaç turunç görmek; çocuğa…

Çok sayıda turunç görmek; helal kazanca işarettir.Tabir bakımından yeşil turunç görmek, sarı turunç görmekten daha iyidir.

» İbn-iSîrîn: Bir ila üç turunca sahip olduğunuzu görmek; evlada, daha fazlasınasahip olduğunuzu görmek ise mal ve nimete işarettir.

» Kirmanî: Turunç; zengin, yakışıklı,cana yakın ve herkes tarafından sevilen kişiye…

Turuncunuz olduğunu veya birinin size turunçverdiğini görmek; yukarıda belirtilen vasıflara sahip biriyle arkadaşolacağınıza…

Yanı başınızda turunç olduğunu görmek; güzelbir çocuğunuz olacağına…

Turunç yemek; kendi malınızdan veya büyük birşahsın malından nasipleneceğinize…

Bir şeyle turuncu sardığınızı ve gizlediğinizigörmek; çocuğunuzun öleceğine…

Çok sayıda turuncunuz olduğunu ve bunları başkasınabağışladığınızı görmek; birine iyilik edeceğinize...

Çuvallar dolusu turuncunuz olduğunu görmek; bol miktarda gelirelde edeceğinize…

Eteğinizde turunç olduğunu ve yere döküldüğünügörmek; çocuk sahibi olacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : turunç görmek şer veya fitneye, üzüntü ve kedere, zahmet ve meşakkate ya da güzel kadına, Bekarın turunç görmesi güzel ve zengin bir kadınla evlenmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) turuncu, sarı rengine rağmen iyiye yormuş tadı ve görüntüsü itibariyle bunun Cennet meyvelerinden olduğunu söylemiştir.
Ibn-i Sirin şöyle diyor: Rüyada birden üçe kadar turunç görmek; evlada, on ve daha fazla sayıda turunç; helal mala işarettir. Yeşili daha iyidir.
Kirmani diyor ki: Turunç; halka yakın, cömertliği, iyiliği ve güzelliği ile tanınan bir insana delalettir. Yanında turunç görenin, evladı olur. Turunç yiyen, oğlunun yahut başka birinin malından yer. Bir turuncu beze sarıp, sakladığını görenin; evladı vefat eder. Bir turuncu satın alıp, onu koynuna koyduğunu gören, cariyeden çocuk sahibi olur. Turuncun fena kokması, o çocuğun kötü huylu olacağına işaret eder. Kolunun arasından turuncun düştüğünü görenin, karısı düşük yapar.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Turunç kestiğini gören, hayırseverliği ile meşhur olur. Dinsiz birinin turunç görmesi, nifakla, ikilik çıkarmasıyla yorumlanır.
Bazı yorumcular turuncu, güzel bir zevce (kadın eş) yahut dindar cariye ile tevil etmişlerdir. Bir kısmı ise tadı ekşi olduğundan, haram mala veya hastalığa işaret ettiğini söylemişlerdir. Bir rivayete göre turunç, dindir. Tatlı turunç yemek; mala, ekşi turunç yemek ise; hastalığa ve evlat yüzünden üzülmeye delalettir. Yeşil turunç, o yılın bereketi ve ucuzluğudur. Bir kısım yorumcuya göre portakal ve kübbad, turunç gibi iyi sayılmıştır.


MollaCami Tabiri : Rüyada turunç görmek hastalığa, üzüntü, keder ve sıkıntı ile beraber zahmet ve meşakkat çekmeye veya güzel ve yakışıklı kadına işarettir.Rüyada görülen turuncun hepsi, şer veya fitneye işarettir.Turunç görmek, kendisinden kaçmak ve kurtulmak istemesini gerektiren bir mihnet ve belanın gelmesine işarettir. Bazen de turunç görmek, sevgi ve aşk eseriyle hayran olmaya işarettir. Rüyada evde çok turunç görülmesi, evde yanacak ateşe işarettir. Bekar için rüyada turunç görmek güzel,zengin ve bekar bir hanıma işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna