Rüyada Toz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Toz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Toz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Toz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Toz görmek ne anlama gelir? Rüyada Toz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Toz dini rüya tabirlerinde Toz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada toz görmenin üç tabirivardır:

1-Mal

2-Bela

3-Azap.

» Müellif: Bir eşyanızın üzerine tozkonduğunu görmek; konan toz miktarınca mal elde edeceğinize işarettir.

» İbn-iSîrîn: Sahip olduğunuz bir şeyin üzerine toz konduğunu görmek; konan tozmiktarınca mal elde edeceğinize...

Yerle gök arasını toz kapladığınıgörmek; bölge halkının içindençıkılamaz bir işle karşılaşacaklarına ve ne yapacaklarını şaşıracaklarına…

Perdenin üzerine toz konduğunu görmek; ilahî bir azabın yakınolduğuna ve bu yüzden tövbe etmeniz ve sadaka vermeniz gerektiğine işarettir.

» Kirmanî: Üzerinize bol miktarda tozkonduğunu görmek; ilahî azaba duçar olacağınıza ve bu yüzden tövbe etmeniz gerektiğine…

Kendinize ait bir arazi veya binanın toza-dumana karıştığınıgörmek; gördüğünüz toz miktarınca mal elde edeceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Eşya yahut bir şey üzerindeki toz mala, Havadaki toz içinden çıkılması müşkül bir işe bulaşmaya, Toz zerrecikleri batıl söze, Üzerinde toz olduğunu görmek yola gitmeye, bu tozu silkmek uzun ömre delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çöp.)


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin şöyle diyor: Rüyasında bir yerde toz inip kalktığını görmek; mal ve ni'met sahibi olmaktır. Gök ile yeryüzü arasında sis gibi toz durduğunu görmek; halkı hayrete düşürecek, korkunç bir hadisenin habercisidir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Yerden kalkan tozun yüzüne geldiğini gören, büyük meşakkate ve şiddetli bir cezaya uğrar. Bir rivayete göre eline mal geçer.
Kirmani'ye göre ellerinin tozunu silen, fakir düşer. Bir rivayette ise yorum şöyle; rüya sahibi tevbekar olur. Bir şeyin üzerinde toz görmek; mala delalettir. Rüzgarın göz gözü görmeyecek derecede toz kaldırması, üzüntüye işaret eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen toz, eğer bir şey üzerine konmuş ise mala işarettir.Bir kimse yerle gök arasında toz bulunduğunu görse, içinden çıkamayacağı bir iş içinde bulunmasına işarettir.Rüyada ellerinden veya elbisesinden toz silktiğini gören kimse, fakir olur. Bazı tabirciler, o kimsenin ömrü uzun olur, dediler.Üzerinde toz bulunduğunu gören kimse, yolculuğa çıkar. Bazı tabirciler ise o kimse yaptığı savaştan mal elde etmek suretiyle zengin olur, dediler.Rüzgar, şimşek ve gök gürültüsüyle beraber toz kopması, kıtlığa ve o yerde meydana gelecek sıkıntıya işarettir.Bir kimse rüyada bir şeye binip, sürdüğünü ve yerden toz kalktığını görse, o kimsenin emri yüce ve kendisi sevinçli, kibirli ve batıl şeyleri yapmaya başlar. Fitneyi tahrik eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna