Rüyada Top Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Top Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Top Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Top görmek ile alakali tabirler, Rüyada Top görmek ne anlama gelir? Rüyada Top nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Top dini rüya tabirlerinde Top anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » ÇağdaşUlema: Topla oynamak; her an mutluluğunuzun bozulabileceğine…

Topla çarpışmak; tatsız olaylarla karşılaşacağınıza…

Sahip olduğunuz bir topu kaybetmek; şahsınız için çok faydalı birşeyle karşılaşacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Düşmanlık ve tartışmaya, kimi insanların terk ettiği ve kimilerinin de aldığı mala, bir yerden bir yere gitmeye, yolculuğa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Futbol.)


Seyyid Süleyman : Savaş Topu ve top; galibiyet kazanan düşmanı, güllesi ise; onun sözünü temsil eder. Bazılarına göre demirden imal edilmiş büyük top, padişaha delalettir.
Düşman askerinin, kalesinin yahut şehrinin top ateşi altına alındığını görmek; o civarda veba, kolera gibi bir hastalığa, bir kavle göre, devletin zulmüne işarettir.
Yazarın babası, büyük ve hak tarikatlerden Halveti Tari-katının Seyhlerinden ve önde gelen rüya tabircilerindendir. Onun bu bahisteki yorumu ise şöyledir: Top, zaferi temin eden alettir. Dolayısıyle kumandanların, diğer subayların ve hükumet mensuplarının temsilcisidir. Gülleler, bunların ağzından çıkan emirlerdir. Muntazam topçu kuvveti ve toplar görmek; o mahalde devlet adamları ile ordu kumandanlarının çokluğuna ve intizamına işaret eder. Topların bir yerden başka bir yere naklini ve değiştiğini görmek; ileri gelenlerin nakline ve onlar arasında değişikliğe delalettir. Savaş esnasında bir topun hasar görmesi; o topun büyüklüğü nispetindeki bir subayın yaralanacağına, topun, tamir edilemeyecek derecede kırılması ise, yaralanan yüksek rütbeli subayın şehadetine işaret eder. Topun kendiliğinden arızalanması, o kumandan yahut subayın hastalık sebebiyle vefat edeceğini gösterir.
Top güllelerinin hedefe isabet etmeleri, kumandanların ve diğer idarecilerin tedbir ve nüfuzlarına, kudretlerine delalettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada top görmek, düşmanlık ve münakaşa yapmaya bazı kimselerin terkettiği ve bazılarının da arzu ettikleri dünyaya işarettir.Bazen yolculuğa çıkmaya ve bir yerden diğer bir yere nakletmeğe de işarettir. Top, adamla da tabir edilir.Top deri cinsinden olursa, o adam lider veya alim birisidir.Topla oynamak düşmanlık ve münakaşa yapmağa işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna