Rüyada Tohum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tohum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tohum Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tohum görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tohum görmek ne anlama gelir? Rüyada Tohum nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tohum dini rüya tabirlerinde Tohum anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada tohum görmenin dörttabiri vardır:

1-Faizlikazanç

2-Fesat

3-Haram mal

4-Nefseuymak.

 

» İbn-i Sîrîn: Tohumlarınız olduğunugörmek; bir kadının malını yiyeceğinize ve bozgunculuk yapacağınıza işarettir.Dolayısıyla bu rüyayı gören kimse ilahî azaptan kurtulmak için tövbe etmelidir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir tarlaya tohum ektiğinizi görmeniz; çok yakında bir erkek çocuğunuzun dünyaya geleceğine ve gelecekte bu çocuğun size çok faydasının dokunacağına yorumlanır. Rüyanızda tohum veya taneli hububatı bir değirmende öğüttüğünüzü görmeniz, sizin bir çok zahmetli ve sıkıntılı işlerin altında ezilerek ancak ekmek paranızı temin edeceğinize, rüyanızda bir tarlaya ekmiş olduğunuz tohumların bitip yeşerdiklerini görmeniz; eğer bekâr iseniz kısmetinizin açılarak yakın zamanda evleneceğinize ve her ne arzunuz varsa hepsinin teker teker gerçekleşeceğine işaret şeklinde tabir edilir.


İhya Rüya Tabirleri : Çocuğa, kendisinden faydalanılan kitaba, rızka ve şifaya; Verimsiz yerlere yahut bitmesi mümkün olmayar yerlere tohum ekmek israfa, Tohum ekmek genişliğe, rızka, ilme, güzel sanata, insanlarla iyi geçinmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kirmani'ye göre tohum görmek; umumiyetle mal, kadın, evlat veya üzüntü ile tabir olunur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Gerek meyve, gerek sebze cinsinden yenen herhangi bir şeyin tohumu tatlı bir yiyeceğe aitse, hayır ve menfaate işarettir. Acı bir şeyin tohumunu görmek; devaya, bir rivayete göre hastalığa delalettir. Ekşi bir şeyin tohumu hastalığa bilhassa egzamaya işaret eder. Tuzlu bir yiyeceğin veya yemeği yapılmayan bir maddenin tohumu da rahatsızlık habercisidr.
Yenmeyen lakin ziraatte v.s.de faydalanılan bir şeyin tohumu ise hayır, menfaat, bereket ve kazançcla yorumlanır.
Bazıları ise herhangi bir tohum görmeyi yorgunluk ve meşakkatle, zahmetle ifade etmişlerdir. Tarlaya tohum eken, şeref ve makam sahibi olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada tohum görmek, çocukla tabir edilir. İlaç cinsinden olan tohum ve hububat kitaplara işarettir. Rüyada görülen tohum salih nesle, salatalık, kabak ve kavun tohumu gam ve kedere ve şiddetin kalkmasına, ağrı ve hastalkların iyileşmesine işarettir. Patlıcan, pazı, soğan, karnabahar, lahana ve alabaşan tohumları, bunların ekinlerinden hasıl olacak rızka işarettir.Güzel kokulu otların, tohumu ise, hastalıklı kimseler için hastalıklarının iyileşmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna