Rüyada Tevrat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tevrat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tevrat Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tevrat görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tevrat görmek ne anlama gelir? Rüyada Tevrat nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tevrat dini rüya tabirlerinde Tevrat anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Tevrat okuduğunuzu görmek;güçlü kimselerden destek alacağınıza…

Tevrat'ı üzerinden okuduğunuzu görmek; biriyle çekişme yaşayacağınıza,üstesinden geleceğinize ve murada ereceğinize…

Birine Tevrat öğrettiğinizi görmek; öğrettiğiniz kişiden hayır göreceğinizeişaret eder.


Diyanet Ruya : Rüyanızda Tevrat okuduğunuzu görmeniz; sizin Musevi olan bir kimse ile dostluk kuracağınıza veya onunla ortak bir iş yapacağınıza ya da onun önerilerine uyarak bir işe girişeceğinize işaret eder. Rüyada Tevrat okunduğunun görülmesi; büyük insanlardan destek alınacağına, onlardan hayır ve menfaat görüleceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yüksek sesle Tevrat okuduğunu veya okunduğunu görmesi; o kimsenin bir düşmanlığa maruz kalacağına ve sonunda arzu ve isteklerinin yerine geleceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir başkasına Tevrat okumasını öğrettiğini görmesi; o kimsenin hayır ve menfaat göreceğine işaret şeklinde tabir olunur. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda kitaptan değil de ezberden Tevrat okuduğunuzu görmeniz; sizin biraz mücadele ettikten sonra zafer kazanacağınıza, rüyanızda yanınızda Tevrat olduğum görmeniz; düşmanlarınıza karşı üstün geleceğinize delaletle yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Tevret görmek 'kitap ehli4 dediğimiz hırıstiyan ve musevilere, kaybolan kimse ile bir araya gelmeye, kaybolan bir şeyin bulunmasına; Tevratın değişikliğe uğramamış asıl şeklini görmek Peygaberimizi (s.a.v.) görmeye, hikmete, ilim ve hidayete ermeye, Tevrrat okumak sapık mezheplere ilgi duymaya, Tevrat görmek bazen ihanet etmeye, sözünde durmamaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında Tevrat okuyan, büyüklerden hayır ve menfaat görür. Kuvveti artar. Yüksek sesle Tevrat okumak; düşmanlıktan sonra zafere ve arzuya nail olmaya işarettir. Birinin kendisine Tevrat öğrettiğini gören, fayda sağlar.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Tevrat rüyası faziletli bir zat ile tabir olunur. Tevrat'ı ezberden okuyan, düşmanına galip gelir. Ne olduğunu anlamaksızın Tevrat okuyan, Kaderiye, Cebriye gibi sapık mezheblere yönelir. Müslüman bir devlet başkanının yanında Tevrat görmesi, fetihler yapacağına, düşmanını dize getireceğine delalet eder. Bir alimin aynı rüyayı görmesi; ilminin artmasına veya bid'at çıkararak batıla sapmasına, dinden uzaklaşmasına işarettir.
Ibn-i Sirin ve Nafi'ye göre Tevrat görmek: Gaip ile beraber olmaya, kaybı bulmaya delildir. Rüya sahibi bekarsa, başka millete mensup biriyle evlenir. Çok yolculuk eder. Karısı hamile ise, doğacak çocuğun babasının kimliği meçhuldür. Bundan başka rüyayı gören, ailesinin müsaadesini almaksızın evlenir. Dini inancını bozacak kimselerle arkadaş olur. Ehil ise kitabı olur.
Ibn-i Fuzale'nin yorumu ise şöyle: Tevrat görmek; işlerin düzelmesine, hükumet için kudrete, dindarlar için, Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)i görmeye, alimler için ilme ve hidayete delalettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna