Rüyada Tandır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tandır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tandır Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tandır görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tandır görmek ne anlama gelir? Rüyada Tandır nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tandır dini rüya tabirlerinde Tandır anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada tandır görmenin iki tabiri vardır:

1-Hayır ve bereket

2-Şefkatli ve heybetli kişi.

» Allame Meclisî: Yanmakta olan bir tandırgörmek; bol miktarda gelir elde edeceğinize…

Tandırda ekmek pişirdiğinizigörmek; bolluk ve genişliğe işarettir.

» İbn-iSîrîn: Tandır; evin beyefendisine veya bazı tabircilere göre evinhanımefendisine…

Elinizde tandır olduğunu görmek; aile reisinin işlerinin yolunda gideceğine…

Tandırın düşüp kırıldığını görmek; aile reisininbirtakım sorunlar yaşayacağına veya hastalanacağına…

Tandırda ekmek pişirdiğinizi görmek; pişirdiğinizekmek miktarınca helal rızk elde edeceğinize ve işlerinizin düzeleceğineişarettir.

» Kirmanî:Tandırda alevsiz ve dumansız bir ateş parçasının olduğunu, ışığının yukarıdoğru süzüldüğünü görmek; Kudüs veya hac ziyaretinde bulunacağınıza işarettir. "SonundaMusa süreyi doldurup ailesiyle yola çıkınca, Tur tarafından bir ateş gördü.Ailesine: Siz (burada) bekleyin; ben bir ateş gördüm, belki oradan size birhaber yahut ısınmanız için bir ateş parçası getiririm, dedi." [203]


Diyanet Ruya : Rüyada tandır görülmesi; gizli işlerin açığa çıkacağına, tandır yakmak, düşmandan kurtulmaya, tüccar için gelirin artmasına ve bir yoruma göre de evlenmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında evindeki tandırda kül olmadığını görmesi; o kimsenin hayırsız bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında evine bir tandır yaptığını görmesi; o kimsenin bir işe gireceğine, eğer fakir ise zenginleşeceğine, eğer zengin ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen tandır, çeşidine göre de tabir edilir. Rüyada kebap tandırı görülmesi; hapse girmeye, rüya gören kimsenin eğer sıkıntısı varsa bu sıkıntının geçeceğine, kişinin rüyasında çarşıda kullanılan tandırı görmesi; herkesin kendisine akıl danışacaklarına ve onların pürüzlü işlerini çözüme kavuşturacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kış mevsiminde evinde tandır yaktığını görmesi; o kimsenin mal, mülk sahibi olacağına ve hayatı boyunca huzurlu yaşayacağına, kişinin rüyasında yaz mevsiminde tandır görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Fırın, Ocak, Ateş.


Seyyid Süleyman : Tandır görmek; gizli işlerin meydana çıkmasına delalettir. Tandır yapmak; düşmandan kurtulmaktır. Tüccar için, kar; bekar için, evlilik; fakir için ferahtır. Tandırı tahrip etmek; iyi değildir.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Tandır yaktığını gören, kazanç sağlar. Menfaat görür. Bir vali veya hakimin evinde tandır görmek; hükumet işlerinin düzene gireceğine, düşmanın yenileceğine işarettir. Tandır yaptığını gören, layıksa en büyük bir mevkiye geçer. Düşmanı varsa, kurtulur. Kendisine külsüz bir tandır verildiğini gören, hayırsız bir kadınla evlenir.
Kebap ve yemek tandırı, hapse delalet eder. Rüya sahibi sıkıntıdaysa; selamete çıkar. Çarşı tandırı; halka fetva veren ve onların sıkıntılarını gideren bir alimi temsil eder. Kışın evindeki tandırda ısındığını gören, servet sahibi olur. Bu rüyayı yazın görmek; iyi değildir. Muhtemelen ateşli bir hastalığın habercisidir.


MollaCami Tabiri : Rüyada tandır görmek, menfaat, kolaylık ve muvaffakiyete işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna