Rüyada Tabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tabak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tabak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tabak görmek ne anlama gelir? Rüyada Tabak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tabak dini rüya tabirlerinde Tabak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada tabak görmenin dört tabirivardır:

1-Hizmetkâr

2-Cariye

3-Hidayet

4-Hayır.

» İbn-iSîrîn: Tabak; işini yerli yerinde yapan hizmetkâra…

Büyük bir tabağa sahip olduğunuzu görmek; güzel birhizmetkâr bulacağınıza…

Tabağınızın zayi olduğunu görmek; hizmetkârıngörevinden ayrılacağına işarettir.

» Kirmanî: Tabağınızın ateşe düştüğünügörmek; hizmetkâr veya cariyenizin veba hastalığına yakalanacağına işarettir.

» Çağdaş Ulema: Tabak görmek; bir yemeğe davet edileceğinize…

Tabak kırmak; bir yere davet edileceğinize ve budavette şahsî menfaatler elde edeceğinize…

Evde kullanmak üzere yeni tabaklar satın almak; ailenizingenişleyeceğine…

Tabakları kirli/ bulaşıklı görmek; ev işlerikonusunda endişe edeceğinize…

Tabak yıkamak; aşk veya dostlukta uyuma…

Çok sayıda tabak kırmak; mutluluğa...

Porselen tabak görmek; iyi bir arkadaşedineceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında boş bir tabak görmesi; o kimsenin sevinçli ve neşeli günlere kavuşacağına, kişinin rüyasında dolu bir tabak görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında içinde helva bulunan bir tabak görmesi; o kimsenin gayet zengin bir eşle evleneceğine, kişinin rüyasında tabak kırdığını görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinin artacağına ve işlerinde birtakım aksiliklerle karşı karşıya kalacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında içinde süt dolu bir tabak görmesi; o kişinin bir taraftan kendisine bir hediyenin geleceğine veya iş hayatında herkesin gıpta edeceği bir başarı göstereceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Yemek ikram ettiği dost yakına, - tabağın değeri kadar- mala, şiddete ya da çekirgeye, Kadın için tabak erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına, Tabağın üzerine örtülen (kapak vb.) sırları gizlemeye, Hastanın evinden çıkan, içinde ne ollduğu bilinmeyen ve ağzı kapalı kab (tabak) onun vefatına, Tabakçı, sır saklayan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çanak, Çömlek, Kab, Tencere, Tava.)


Seyyid Süleyman : Rüyasında tabak gören, feraha çıkar ve sevinir. Tabağın içinde bir şey varsa, yorum daha kuvvetlidir. Tabağı vermek yahut kırmak; üzüntüye delalet eder. Tabak ayrıca, evin iyi zamanlarında hizmet eden yardımcılara da işaret eder. Tabak bulan, sevinir.


MollaCami Tabiri : Rüyada tabak görmek, çekirgeye, bazen de şiddete işarettir.Kadın için tabak görmek erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için de, asil bir kadına işarettir. Eğer tabak mala işaret öderse, o malın değeri uyanıkken o tabağın kıymeti kadardır. Rüyada bir hastanın evinden üstü kapalı birtabak çıksa ve içinde ne olduğu da bilinmese, o hasta ölür.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna