Rüyada Şehir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Şehir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Şehir Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Şehir görmek ile alakali tabirler, Rüyada Şehir görmek ne anlama gelir? Rüyada Şehir nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Şehir dini rüya tabirlerinde Şehir anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada şehir görmenin yedi tabiri vardır:

1-Yöneticilik

2-Başkan

3-İmanlı olma

4-Halk tabakası

5-Emniyet

6-Zafer

7-İşlerde sağlamlık.

Birkaç şehri birarada görmenin dört tabiri vardır:

1-Din ve diyanet

2-Zevk ve eğlenceyle vakitgeçirmek

3-Menfaat

4-Rahatlık.

» AllameMeclisî: Şehir görmek; mutluluk, murat ve güzel geçime işarettir.

» Müellif:Bir şehre girdiğinizi görmek; dini inancınızın sağlamlaşacağına ve akıbetinizingüzel olacağına işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Bir şehre girdiğinizigörmek; inancınızın sağlamlaşacağına ve murada ereceğinize…

Şehirden çıktığınızı veya çıkarıldığınızı görmek; bunun tersine…

Bir şehirden başka bir şehregittiğinizi görmek; eşinizi boşayıp başka bir kadınla evleneceğinize…

Halkı Müslüman olan birşehirden halkı gayrimüslim olan bir şehre gitmek; küfre…

Köyden şehre indiğinizigörmek; menfaate…

Şehirden köye gittiğinizigörmek; muradınıza eremeyeceğinize işarettir. "Rabbimiz! Bizi,halkı zalim olan bu şehirden çıkar!"[192]


Diyanet Ruya : Rüyanızda tanımadığınız ve bilmediğiniz bir şehirde bulunduğunuzu ve orada yabancı olmanız nedeniyle her şeyi yadırgadığınızı görmeniz; sizin çok kötü sürprizlerle karşı karşıya kalacağınız işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında girmiş olduğu bir şehrin yıkık ve ıssız görmesi; o şehirde ilim namına hiç bir şeyin kalmadığına, kişinin rüyasında girdiği şehrin çok kapılı, güzel yeşillikler içinde, suyu bol ve her şeyin çok ucuz olduğunu görmesi; o mıntıkada iskân eden halkın gayet mutlu olduklarına yorumlanır. Kirmâni’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Mekke şehrinde olduğunu görmesi; o kimsenin ferah ve sevince kavuşacağına, dine hizmet edeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini Medine şehrinde görmesi; o kimsenin bir tüccarla arkadaşlık kuracağına, ondan din ve dünya adına hayır ve menfaat elde edeceğine delalet eder. El-Eşmunî şöyle diyor: "Büyük tabircilerden îbn-i Şîrîn, Kirmanı ve diğerlerinin söylediklerine binaen, şehir ve kasaba rüyası tabirini denedim. Denemelerimin sonunda bir şehir veya kasabanın adında hayra işaret eden bir mânâ varsa o rüyayı hayra, bir şehir veya kasabanın adında şerre delalet eden bir anlam varsa o rüyayı şerre işaret eder olduğunu anladım." Bir kimsenin rüyasında Medine şehrinde dostları ile buluşup konuştuğunu görmesi; o kimsenin emeline nail olacağına ve Hz. Muhammed (a.s.)'in şefaatine mazhar olacağına, kişinin rüyasında Kudüs şehrini görmesi; o kimsenin günahlarından tövbe etmek suretiyle temizleneceğine, bir kimsenin rüyasında Mısır'ı görmesi; o kimsenin izzet ve berekete erişeceğine ve güzel bir geçime kavuşacağına, bir kimsenin rüyasında İstanbul şehrini görmesi; o kimsenin dini yönden zaafa uğrayacağına ve haram yollardan rızık elde edeceğine, kişinin rüyasında Bursa şehrini görmesi; o kimsenin selâmete kavuşacağına yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyada büyük şehir ve kasaba görülmesi nasıl olursa olsun her zaman iyiye yorumlanır. Bir kişinin rüyasında kendisini bilmediği bir şehirde görmesi; o kişinin dindar bir kişiden isteklerini elde edeceğine, eğer bulunduğu şehri biliyor ve oraya daha önce gitmiş ise; o kimsenin ikinci defa o şehre gideceğine yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna