Rüyada Şadırvan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Şadırvan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Şadırvan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Şadırvan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Şadırvan görmek ne anlama gelir? Rüyada Şadırvan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Şadırvan dini rüya tabirlerinde Şadırvan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada şadırvan görmenin dörttabiri vardır:

1-Uzun ömür

2-Menfaat

3-Helal rızk

4-Geçim.

» Hz.Danyal (a.s): Şadırvanın genişlediğini görmek; ömrünüzün uzayacağına işarettir.

» AllameMeclisî: Güzel ve bakımlı şadırvan görmek; halk arasında saygınlık elde edeceğinize,ömrünüzün uzayacağına, izzet ve makam elde edeceğinize…

Eski vebakımsız şadırvan görmek; önceki tabirin aksine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Şadırvan; dinî inanca…

Sizin içinşadırvan inşa ettiklerini görmek; şadırvanın uzunluğuna göre uzun yaşayacağınıza…

Yabancı biryere şadırvan inşa ettiklerini görmek; durumunuzun kötüye gideceğine vegurbette vefat edeceğinize…

Şadırvansattığınızı veya bağışladığınızı görmek; tehlike yaşayacağınıza işarettir.

» CabirMağribî: Şadırvanın eski ve yıpranmış olduğunu görmek; geçim konusundasıkıntı yaşayacağınıza…

Şadırvanıkırmızı görmek; eğlence ve zevke…

Şadırvanısiyah ve mor görmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Şadırvanı sarı görmek; hastalığa…

Şadırvanı beyaz görmek; helalrızka işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada şadırvan görülmesi muhtelif şekillerde tabir olunmaktadır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında güzel bir şadırvan görmesi, fakat kimin yaptırdığını veya kime ait olduğunu bilmemesi; o kimsenin yüksek bir rütbeye ereceğine, bol bir geçime kavuşacağına ve uzun bir ömür süreceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında görmüş olduğu bu şadırvanın kendisine ait olduğunu anlarsa bu takdirde yukarıda yapılan yorumların fazlasıyla çıkacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında çok küçük bir şadırvan görmesi; o kişinin rızkının kıt olacağına, bir yoruma göre eğer şadırvan susuz ise, o kimsenin ömrünün kısa olacağına işaret eder. Bir kişinin rüyasında suyu bol büyük bir şadırvan görmesi; o kimsenin rızkının geniş ve ömrünün de uzun olacağına delalet eder. Rüyanızda bir şadırvanın etrafında dolaştığınızı görmeniz; sizin ömrünüzün kalan kısmının yaşadığınızdan daha az olduğuna, bir kişinin rüyasında bir şadırvan resmini veya resmin kendisi ile konuştuğunu görmesi; o kimsenin kendisiyle alay edilerek övüleceğine, bir kimsenin rüyasında bir şadırvanı sattığını veya birisine hediye ettiğini görmesi; o kimsenin bir tehlikeye maruz kalacağına işaret eder, dolayısıyla rüya sahibinin sakınması lazım gelir. Danyal'ın (a.s.) yorumuna göre: Rüyada şadırvan görülmesi; bol geçime ve uzun ömre delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir şadırvanı arkasına yüklenip taşıdığını görmesi; o kimsenin halkın emanetlerini yükleneceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında başka birisi için şadırvan aradığını görmesi; o kimsenin ömrünün bittiğine yorumlanır. Rüyanızda bir şadırvanın siyaha boyanmış olduğunu görmeniz; kedere maruz kalacağınıza, sarıya boyanmış olduğunu görmeniz; bir hastalığa yakalanacağınıza, beyaza boyanmış olduğunu görmeniz; nimete ve helalinden mal kazanacağınıza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir şadırvanın etrafında döşek bulunduğunu ve bu döşek üzerinde oturduğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan hayır ve fayda göreceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : İtibar ve yüceliğe, üzüntü ve sıkıntıların geçmesine, sevindirici haberlere ve tatlı ve anlamlı mağmeler dinleme; Şadırvan mal biriktirmeye ve bunu uygun bir şekilde dağıtmaya, hayır ve hasenat yapmaya delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada şadırvanın uygun biryerde, layık bir adamın yanındagörülmesi, izzet ve yüceliğe, üzüntü ve şiddetlerin gitmesine, güzel haberler işitmeye yahut tatlı nağmeler dinlemeye işarettir.Bazen de şadırvan, mal dagitmaya ve toplayıp çogalmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna