Rüyada Süt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Süt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Süt Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Süt görmek ile alakali tabirler, Rüyada Süt görmek ne anlama gelir? Rüyada Süt nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Süt dini rüya tabirlerinde Süt anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada eti haram olan herhangibir hayvanın sütünü sağmak; üzüntüye, eti helal olan hayvanı sağmak ise helalmal kazanacağınıza işarettir.

» AllameMeclisî: İnsan sütü içmek; dindar kimseler için helal mal ve evlada,günahkâr ve kötü insanlar için üzüntü ve sıkıntıya…

Süt sağmak;bol miktarda mal elde edeceğinize…

Süt veya ayrangörmek; miras yoluyla büyük bir mal elde edeceğinize…

Bir padişahasüt götürdüğünüzü görmek; iyiye…

Süt tulumugörmek; bol miktarda gelir elde edeceğinize…

Eti helal olanhayvanların sütünü görmek; mal ve nimet elde edeceğinize işarettir.

» Müellif:Süt, menfaate işarettir. Buna göre gördüğünüz süt ne kadar taze ve güzelolursa, elde edeceğiniz menfaat de bir o kadar fazlalaşır.

Ekşi veya acı süt;menfaatinizin azalacağına…

Taze süt içmek; helal mala…

(Kadınlar için) göğüslerinizdesüt toplandığını görmek; bir çocuk sahibi olacağınıza…

Süt sağdığınızı ama sütyerine kan geldiğini görmek; bir çocuk sahibi olacağınıza…

Kendi göğsünüzden sütiçtiğinizi görmek; kazancınızda azalma veya eksiklik olacağına…

Rüyada çocuk olduğunuzu vesüt içtiğinizi görmek; murada eremeyeceğinize işarettir.

» Kirmanî:Çöl hayvanlarının sütü; az miktarda mala…

Ceylan sütü içmek; rızkınızınbollaşacağına…

Deve sütü içmek; bollukve genişliğe…

Kaplan sütü içmek; düşmanakarşı zafer kazanacağınıza…

Keçi sütü içmek; bir kadındanhayır göreceğinize…

Zebra sütü içmek; herhangibir yetkide liyakate işarettir.

» Cabir Mağribî: Keçi sütü içmek; bir kadından hayır göreceğinize…

Domuz sütü içmek; bazıkonularda akıllıca davranmayacağınıza…

Fil sütü içmek; büyük birşahsiyetten gelir elde edeceğinize…

Kaplan sütü içmek; düşmanakarşı zafer kazanacağınıza…

Koyun sütü içmek; helal kazançelde edeceğinize…

Manda sütü içmek; birkadınla aranızda sorun yaşayacağınıza işarettir.

 

 

 

 

Ş

 

 

 


Diyanet Ruya : Rüyada süt görülmesi ilimdir. Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyada taze süt görülmesi mal çokluğuna ve dindarlığa, ekşi ve bozuk süt görülmesi bu rüyanın aksine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında sütün taze peynir olduğunu ve ondan yediğini görmesi; o kimsenin helalinden mala ve rızka nail olacağına yorumlanır. Bir kadının rüyasında bir erkek üzerine süt döktüğünü görmesi; o adamın tutuklanacağına, bir kişinin rüyasında bir hayvanı sağdığını ve memesinden süt yerine kan çıktığını görmesi; o kimsenin devletin emirlerine aykırı hareket edeceğine işaret eder. Rüyanızda yerden su yerine süt fışkırdığını ve etrafa yayıldığını görmeniz; o mıntıka halkına zulüm yapılacağına, kişinin rüyasında kendi memesinden süt içtiğini görmesi; o kimsenin kendi kazancına ihanet edeceğine delalet eder. Bir kadının rüyasında kendi memesinden sütün su gibi aktığını görmesi; o kadının bol miktarda hayır ve nimete nail olacağına yorumlanır. Rüyanızda beygir sütü içtiğinizi görmeniz, sizin hayra nail olacağınıza ve büyüklere yaklaşacağınıza, rüyanızda katır sütü içtiğinizi gör¬meniz; işlerinizde birtakım zorlukların meydana geleceğine, rüyanızda deve sütü içtiğinizi görmeniz; sizin büyük kişilerden menfaat göreceğinize, rüyanızda ceylan sütü içtiğinizi görmeniz; sizin rızık bolluğuna erişeceğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında keçi sütü içtiğini görmesi; o kimsenin hanımından mal alacağına, kişinin rüyasında bir kaplan sütü içtiğini görmesi; o kimsenin düşmanlarına üstün geleceğine, kişinin rüyasında fil sütü içtiğini görmesi; haram yollardan mal elde edeceğine, kişinin rüyasında manda sütü içtiğini görmesi; o kimsenin rızkının ve malının çok olacağına işaret eder. Rüyanızda merkep sütü içtiğinizi görmeniz; bir hastalığı yakalanacağınıza ve sonra da şifa bulup iyileşeceğinize, rüyanızda ayı sütü içtiğinizi görmeniz; sizin bir zarara uğrayacağınıza, korkuya ve hüzne maruz kalacağınıza işaret eder. Rüyanızda tavşan sütü içtiğinizi görmeniz; ahlâkı düşük bir hanımdan biraz istifade edeceğinize, rüyanızda domuz sütü içtiğinizi görmeniz; sizin aklınızın noksanlığına ve ahmak birisi olduğunuza, rüyanızda tilki sütü içtiğinizi görmeniz; sizin hilekâr bir kimse olduğunuza delalet eder. Rüyanızda çakal sütü içtiğinizi görmeniz; akrabalarınız ile aranızda kavga ve düşmanlık meydana geleceğine, rüyanızda vahşi bir sığırın sütünü içtiğinizi görmeniz; sizin hastalanacağınıza ve hemen şifa bulacağınıza, rüyanızda kedi sütü içtiğinizi görmeniz; kavga ve düşmanlığa işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kurt sütü içtiğini görmesi; o kimsenin bir korkuya kapılacağına veya elinden büyük bir fırsatın kaçacağına, kişinin rüyasında koyun sütü içtiğini görmesi; o kimsenin helalinden eline mal geçeceğine ve dini yönden kuvvetli olacağına, bir kimsenin rüyasında kuş sütü içtiğini görmesi; o kimsenin bütün istek ve arzularının yerine geleceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : İslam fıtratına ve bu yaratılışa uygun davranmaya, zahmetsizce kazanılan dünyalığa; Erkek yahut kadının memesinde süt olduğunu görmesi mal biriktirmeye; iki memeden de süt akması talihin açılmasına, İnsan sütü bazen hapse, emen ve emziren için sıkıntıyaa; Bir kadını emmek mal ve kazanca; hastanın bir kadını emmesi şifa bulmaya, Kadının sütünü birine emzirmesi, kendisi için zahmet ve sıkıntıya, At sütü devlet devlet yönetiminden mala yahut üst seviyede birinin sevgisine, Diğer hayvanların sütleri, sağıldığı miktar kadar güzel rızka, Süt kabı zengin ve bilgin bir kimseye, rızka; bu kap bakır ve sütü bozan cinsten olursa malda noksanlığa, Süt sağmak hileye delalet eder.(Ayrıca Bakınız; Emmek,Sağmak.)


Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) demiştir ki: Taze ve tatlı süt; mal çokluğu, din kuvvetidir. Bayat süt; bunun tersidir. Sütün taze peynir olduğunu ve yediğini gören, helal ve bol rızka kavuşur. Bir kadının, bir erkek üzerine süt dökmesi; o erkeğin hapse gireceğine işaret eder. Sağdığı bir hayvandan süt yerine kan çıktığını gören, hükumetin emirlerine muhalefet eder. Süt yerine zehir çıkarsa, rüya haram malla yorumlanır. Yerden süt çıktığını görmek; orada yaşayanların zulum göreceklerine delalettir. Kendi memesinden süt içtiğini gören, işinde hainlik yapar. Sütün su gibi akması; hayır ve ni'metin artmasıdır.
Beygir sütü içmeye alışık bir insanın rüyasında bu sütü içmesi, hayra ve büyüklerle yakınlığa işarettir. Bu sütü içme alışkanlığı olmayan birinin aynı rüyayı görmesi, iyi değildir. Katır sütü; işlerde müşkülata, güçlüğe deve sütü; büyüklerden mal kazanmaya, ceylan sütü; geniş rızka delalet eder. Keçi sütü gören, karısından mal temin eder. Kaplan sütü, düşmana karşı zaferdir. Fil sütü, haram malla tabir edilir. Manda sütü, bol rızk ve büyük servettir. Merkep sütü; hastalığın ardından şifa bulmaktır. Ayı sütü; zarar, korku ve üzüntüdür. Tavşan sütü; alçak bir kadından, küçük bir faydadır. Domuz sütü; akıl azlığı, ahmaklık, haram mal yahut üzüntüdür. Tilki sütü; hiledir. Köpek sütü; korku veya şiddetli hastalıktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna