Rüyada Sürme Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sürme Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sürme Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sürme görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sürme görmek ne anlama gelir? Rüyada Sürme nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sürme dini rüya tabirlerinde Sürme anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Sürme satıcısı; insanlaraİslam'ı anlatan, onlara yol gösteren ve halk arasında barışı sağlayan kimseyeişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Sürme, mal demektir.

Gözlerinizin ışıklanması içinsürme çekmek; dinî menfaatler peşinde olacağınıza…

Sadece süs için sürme çekmek;insanların övgüsünü kazanmak için kendinizi onlara dindar göstermeyeçalışacağınıza ve bu yönde meşhur olacağınıza…

Birinin size sürme verdiğinigörmek; aldığınız sürme miktarınca mal elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Göze sürme çekmek; mal vemenfaate…

Farklı bir amaçla gözünüzesürme çektiğinizi görmek; insanların beğenisini kazanmak için nifak yoluylakendinizi dindar göstermeye çalışacağınıza işarettir.

» İsmailEş’as: Sürme satıcısı; hem kendisinin hem de başkalarının inancınıgüçlendirmeye çalışan kimseye işarettir. Çünkü rüyada göz, din; sürme ise gözaydınlığı demektir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda gözlerinizin nurunu artırmak için sürme çektiğinizi görmeniz; dini yönden kuvvetleneceğinize işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada kadın olsun erkek olsun sürme çektiğini görmesi; o kişinin kıymetini artıracağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Basirete, ferasetli olmaya, mala ve diğer iyi şeylere; İyi bir kimsenin kendine sürme çektiğini görmek hayra, kötü birinin sürme çektiğini görmek şerre, Bekar kızın sürme (rimel) çekmesi evlenmesine, kul kadının gözlerine sürme çekmesi kocaya varmaya, evvli kadının göslerini sürmelemesi kocası tarafından çok sevilmeye ve ona karşı anlayışlı olmaya; Sürme çubuğu çocuğa, hizmetçiye, elçiye, yolculuğa yahut muhasebeciye; Sürme kabı (sürmedanlık) halkın din ve dünyasını ıslah ile meşgul olan kadına delaleteder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya; hayır, menfaat, mal ve ni'metle yorumlanır. Gözlerinin nurunu arttırmak maksadıyla sürme çektiğini gören, dinde selamet bulur. Süslenmek maksadıyla sürme çekmek; fesata işarettir.
Ismail El Eş-as demiştir ki: Sürme satmak, din yolunda gayret etmekle yorumlanır. Rüyasında sürme çekmek için kullanılan çubuğu sürmedanlığa batırdığını gören, evlenir.
El Salimi, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Göz sağlığı, din kuvveti, mal ve güzellik.
Kirmaniye göre sürme çekmek kadın ve erkek için hayırdır. Sürmeyi israf etmeden süren, doğru yolda olur, sevap kazanır.


MollaCami Tabiri : Rüyada sürme görmek, mala ve iyi şeylere çok basiretli olmağa işarettir.Bir kimse eline sürme verildiğini görse o kimseye az veya çok mal isabet eder. Bir kimse rüyada kendisine salih bir kimsenin sürme çektiğini görse,bu rüya hayra işarettir.kendisine kötü ve fasık bir kimsenin sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur.Toplu bir sürmeye rastladığını gören kimse mala erişir.Gözünde şikayeti olanın sürme görmesi, şifa bulacagina işarettir. Rüyada sürmek çekmek, dini ıslah etmektir.Sürme taşıyla gözüne sürme çektiğini gören kimse, iki kadınla evlenir.Sürme taşı dışında. deniz köpüğü gibi şeyler kullandığını gören kimse, zina yapmak ister. Sürme taşından çocuklara sürme çektiğini gören kimse.dininin iyi bir durum içinde bulundugunu iltizam eder. Eğer sürmeçekmekten maksadı süslenmek içinse, o kimse din işlerinde kendisini ziynet ve parlaklık verecek bir şeyi yapar.Bir kimse rüyada bir insanın kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü de kör ettigini görse, o kimsenin malından hile ile bir şey olur.Bekar kızın rüyada sürme çekmesi, evlenecegine, dul kadının sürme çekmesi de kocaya varmasına işarettir.Kan ve gül ile sürme çekmek fasıkliga ve batıl bir nikaha işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna