Rüyada Sofra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sofra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sofra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sofra görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sofra görmek ne anlama gelir? Rüyada Sofra nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sofra dini rüya tabirlerinde Sofra anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada sofra görmenin dört tabiri vardır:

1-Kadın

2-Hizmetkâr

3-Yolculuk

4-Geçim.

Donatılmışsofra görmenin ise beş tabiri vardır:

1-Hazırganimet

2-Yücelik

3-Dinî inançtasağlamlık

4-İşlerdedüzen

5-İzzet vemutluluk.

» AllameMeclisî: Bir cenaze sofrası görmek; öncü bir şahsiyet olacağınıza,saygınlık kazanacağınıza, gelir elde edeceğinize ve adınızdan saygıyla sözedileceğine…

Aynı rüyadasofrayı eski görmek; üzüleceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Yeni bir sofraya sahipolduğunuzu görmek; mal ve nimet bulacağınıza…

Üzerindeekmek olan bir sofraya oturduğunuzu ve o ekmeklerden yediğinizi görmek; ekmekmiktarınca ganimet elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Sofra görmek; kazançlı biryolculuğa işarettir. Gördüğünüz sofra ne kadar donatılmış bir sofraysa,yolculuktan elde edeceğiniz gelir de bir o kadar fazla olacaktır.

Yemekyemeden kurulu sofrayı toplamak; hastalığa veya işsizliğe işarettir.

» Cabir Mağribî: Donatılmış sofra, dinîinancın sağlamlığına ve hayra yorulur.

Yemekyemeden sofrayı kaldırmak; üzüntü ve sıkıntının giderileceğine…

Sofrayaoturduğunuzu ve çok fazla yemek yediğinizi görmek; ömrünüzün uzayacağına…

Sofradaüç çeşit yemek olduğunu görmek; size ve çocuklarınıza rızk ulaşacağınaişarettir. "Meryem oğlu İsa şöyle dedi: Ey Rabbimiz! Bize gökten birsofra indir ki, bizim için, geçmiş ve geleceklerimiz için bayram ve senden birayet (mucize) olsun. Bizi rızıklandır; zaten sen, rızk verenlerin en hayırlısısın."[186]


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında üzerinde hazırlanmış yemek ile birlikte bir sofra görmesi; o kimsenin hayra, menfaate ve nimete kavuşacağına işaret eder. Bir yoruma göre bir kimsenin rüyasında üzeride çeşitli yemekler bulunan bir sofra görmesi; o kimsenin kendisi ve ailesi için rızık ve kısmet geleceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutlulğa, cömert kimseye, Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder.


Seyyid Süleyman : Üzerinde yemekler bulunan bir sofra görmek; hayır, menfaat, itibar ve makamdır. Çeşitli yemeklerle donatılmış bir sofra; rüya sahibi ve ailesi için, kısmet ve rızkla tabir olunur.


MollaCami Tabiri : Rüyada sofra görmek, nimete, davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye işarettir. Ondan yenen şey de tabirce muteber tutulur. Sofra, kıymet ve rütbe içerisinde bir ganimettir. Sofranın kaldırılması ganimetin bitmesidir. Sofra, iyilik yapan cömert bir adamdır.Rüyada sofra üzerinde oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir adamla sohbet yapar. Sofra üzerinde tertemiz yufkalar ve güzel yemekler bulunduğunu görse, bu rüya dost ve arkada şiannın, dostluk ve sevgilerinin çokluğuna yufka ve yemeğin azlığı da onlann dostluklarının azlığına işarettir.Her yufka bir dostluktur. Sofra üzerinde bulunan bir veya iki çeşit yemek, rüya sahibi ve çocuklan için rızıktır. Sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olmasına işarettir. Sofranın kalktığınıgörmesi rüya sahibinin ömrünün tükenmesine işarettir.Sofra üzerinde görülen kalabalık, çoluk-çocuğun çok olmasına, sofra üzerinde birbirine zıt iki şeyin bir araya gelmesi, harbe işarettir.Sofra düşmanların birbirleriyle karşılaştığı harp meydanıdır. Sofra dine ve müşavire de işarettir.





Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna