Rüyada Sırat Köprüsü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sırat Köprüsü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sırat Köprüsü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sırat Köprüsü görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sırat Köprüsü görmek ne anlama gelir? Rüyada Sırat Köprüsü nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sırat Köprüsü dini rüya tabirlerinde Sırat Köprüsü anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Sırat Köprüsü'nü görmeninaltı tabiri vardır:

1-Doğru iş

2-İşte zorluk

3-Korku ve endişe

4-Zalim yöneticinin zulmü

5-Günah

6-Nifak.

» AllameMeclisî: Sırat Köprüsü'nü görmek; işinizin zayıflayacağına, risk altındaolduğunuza veya doğru yolda olduğunuza…

Sırat Köprüsü'ndengeçtiğinizi görmek; bütün belalardan güvende kalacağınıza…

Sırat Köprüsü'nden cehennemateşine düştüğünüzü görmek; mal varlığınız veya ailenizden yanaüzüleceğinize, günaha mürtekip olacağınıza ve büyük bir belayla karşılaşacağınızaişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Sırat Köprüsü'ndedurduğunuzu görmek; kötüye giden işinizin düzeleceğine ve işlerinizin yolunagireceğine işarettir. "Böylece Allah, sana atfedilen geçmiş ve gelecekithamları temizler. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru bir yolailetir."[185]

» Kirmanî:Sırat Köprüsü'nden geçtiğinizi görmek; büyük bir beladan güvende kalacağınıza…

Sırat Köprüsü'nden geçerkencehenneme düştüğünüzü görmek; bir belayla karşılaşacağınıza işarettir.

» CabirMağribî: Sırat Köprüsü'nden geçtiğinizi görmek; hayır yolunu seçeceğinizeve salih ameller işleyeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda sırat köprüsü üzerinde ayakta durduğunuzu görmeniz; yanlış işlerinizin düzeleceğine işaret eder. Rüyanızda sırat köprüsünden geçtiğinizi görmeniz; sizin belâ ve kazalarda emin olacağınıza delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Bu köprü kişinin iyi yahut kötü işlerinin tamamına; sıratta salimen yürüdüğünü görmek dinde sebat etmeye, sünnete uymaya ve istikamet üzere olmaya, deniz yolculuğuna, büyük ve yararlı bir işi başarmaya, korktuğu şeyden emniyete kavuşmaya, Sırattan düşmek günah işlemekte ısrar etmeye, haktan yüz çevirmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Sırat üzerinde ayakta durmak; bozuk işlerin düzelmesine vesile olmaktır. Sırattan geçmek; beladan muhafaza olmaktır. Sırattan cehenneme düşmek, fitne ve musibete düşmeye işarettir.
Cafer-i Sadık'a göre rüya şunlarla tabir olunur: Doğru iş, müşkül iş, korku,hükumetten zarar, günah ve nifak.
Kirmani demiştir ki: Sırattan selametle geçtiğini gören, hayırlı yol üzerinde olur. Buradan geçerken düşen; vazifesinde halka zulmeder, bu yüzden günaha girer.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Sırat üzerinde olmak; dinde doğru yol üzerinde yürümektir. SIrattan ayağının kaydığını ve bu yüzden ağladığını gören, dinde gaflet içinde kalır. Bilahare hidayete erip, Allah'ın affına mazhar olur.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Sırat üzerinde yürümek; deniz yolculuğuna delalet eder. Rüya sahibinin ayağı kayar ve yarı yolda durursa; zarara uğrar, helak olur.
Bazı tabircilere göre, sırat üzerinde yürümek; ilim ve iman sahibi olup, sünnete uymaya delalet eder. Sırat Hakk'ın yoludur. Buradan ayağının kaydığını veya düştüğünü gören, dinde hata yapar. Sırat üzerinde ayağı kaymadan yürüyen büyük bir işe girer. Korkularından kurtulur, selamet bulur. Gurbette ise, vatanına salimen döner.


MollaCami Tabiri : Rüyada Sırat Köprüsü üzerinde yürümek, deniz seferineçıkmaya işarettir. Sırat Köprüsünde yürürken kayşa veya düşse, zarar ve helaka uğrar. Bazen de üzerinde yürüyen kimsenin, ilime, tevhide ve sünnet-i seniyyeye ittiba etmesine işarettir. Sırat, yol demektir. Bunun içinyolda yürürken ayağının kaydığını gören kimse, hak olan yolunda hata eder.Rüyada Sırat Köprüsü üzerinde bulunduğunu gören kimse, dininde istikamet üzere bulunur. Sırat Köprüsü üzerinde yürüdüğünü ve ayağının kaymadığını gören kimse, büyük bir iş yapar ve ondan iyi bir netice alır. Korktuğundan emin olur.Sırat Köprüsüne girdiğini ve ayağının kaydığını gören kimse, bir günah işler ve haktan ayrılır. Hacca giden kimse, Sırat Köprüsünden geçtiğini görse,salimen haccdan döner.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna