Rüyada Sel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sel Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sel görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sel görmek ne anlama gelir? Rüyada Sel nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sel dini rüya tabirlerinde Sel anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada sel görmenin dört tabirivardır:

1-Büyük düşman

2-Zalim yönetici

3-Muzaffer ordu

4-Fitne ve bela.

» AllameMeclisî: Sel görmek; üzüntü ve sıkıntıdan uzak olacağınıza işarettir.

» Müellif:Sel; büyük düşmana veya zalim hükümdara yorulur.

Selle boğuştuğunuzu görmek;düşmanla mücadele içinde olacağınıza…

Sel sularından kurtulduğunuzuve kenara çıktığınızı görmek; düşmana karşı zafer elde edeceğinize…

Soğuk iklime sahip bir yerdesel görmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Sıcak iklime sahip bir yerdesel görmek; hayır ve menfaate…

Selin, bulunduğunuz sokağaveya evinize kadar geldiğini görmek; genişliğe işarettir. "Biz dederhal nehir gibi devamlı akan bir su ile göğün kapılarını açtık."[183]


Diyanet Ruya : Rüyada sellerin her tarafı basıp sular altında bıraktığının görülmesi; o bölgede yaşayan halkın başına bir belânın geleceğine veya üzerlerine bir düşman saldıracağına ya da salgın bir hastalığa yakalanacaklarına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini sele kaptırdığını ve sonra da kurtulduğunu görmesi; o kimsenin devlet tarafından bir zorluğa uğrayacağına ve sonra da feraha çıkacağına delalet eder. Rüyasında sel ile uğraştığını gören kimsenin düşmanı ile uğraşacağına, eğer selin önüne set çekerek yönünü değiştirebilirse o takdirde düşmanına üstün geleceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında sel nedeni ile gitmek istediği yere gidemediğini görmesi; o kimsenin başına bir aksilik gelerek keder ve üzüntüye maruz kalacağına ve de isteklerine kavuşamayacağına işaretle ta¬bir olunur. Bir kişinin rüyasında selden kurtulup karaya çıktığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Düşman hücumuna, hastalık ve eziyete, zahmetli yolculuğa, batıl ve yalan söze, Sel bazen yağa, bala, Sel görmek bir habercinin gelmesine, Taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete, Kan ve pislik akan sel ilahi gazaba delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada sel sularının yeryüzünü kapladığını görmek; halk için felaket, düşman yahut bulaşıcı hastalıktır. Sel sularına kapıldıktan sonra, kurtulduğunu gören; devlet idarecileri yüzünden sıkıntıya duçar olur. Bilahare kurtulur. Sel sularıyla uğraşan, düşmanla mücadele eder. Selle başa çıkabilirse, düşmanını yener. Gitmek istediği bir yerle arasına, sel sularının girdiğini gören; aksiliklerle karşılaşır, üzülür, arzusuna ulaşamaz.
Bazılarına göre sel; zalim bir idareciyle yorumlanır.
Cabir'ül Mağribi'ye göre, sellerin taşarak yeryüzünü örtmesi, orada yaşayanlara azap ineceğine delalettir. Sel sularının binaları, temelleri tahrip etmesi, padişahın zulmüdür.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Büyük düşman, zalim melik, galip asker ve şiddetli fitne.
Abdulgani'ye göre rüya; düşman, zarar, zulüm, fesat ve emsaliyle yorumlanır. Yağmur sularının çokluğu dolayısıyle meydana gelmiş sel gören, hasta olur, eziyet çeker yahutta uzak ve zahmetli bir yola gider. Sel sularının dükkanları istila ettiğini görmek; bela ve zulümdür. Selin önünü açarak nehre akıtan; düşmanını yener veya birinin yardımı ile düşmanın şerrinden kurtulur. Selin hanesine girmesine mani olan, düşmandan ailesiyle beraber muhafaza olur.
Bazı tabirciler, halkın sel sularından istifade etmesini fayda bereketle yorumlamışlardır. Bir rivayete göre sel; boş ve yalan sözlerdir.


MollaCami Tabiri : Rüyada düşmanın hücum etmesi, selin gelmesine işaret ettiği gibi, selin gelmesi de düşmanın hücumuna işarettir.Rüyada yağmurdan meydana gelen seli gören kimseye, eziyet yahut hastalık isabet eder. Veya zahmetli ve meşakkatli bir yolculuğa çıkar. (Sure-i Zariyat, ayet: 18}

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna