Rüyada Secde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Secde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Secde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Secde görmek ile alakali tabirler, Rüyada Secde görmek ne anlama gelir? Rüyada Secde nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Secde dini rüya tabirlerinde Secde anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Önder ve saygın bir kişiye secdeettiğinizi görmek; söz sahibi birinden yana sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. "İbrahim:Öyleyse, dedi, Allah’ı bırakıp da, size hiçbir fayda ve zarar vermeyen bir şeyehâla tapacak mısınız? Size de, Allah’ı bırakıp tapmakta olduğunuz şeylere deyazıklar olsun! Siz akıllanmaz mısınız?"[182]

» İbn-i Sîrîn: Allah'a secde etmek; büyükbir şahsiyetin (herhangi bir düşmana karşı) zafer kazanacağına…

Allah'tan başkasına secdeettiğinizi görmek; arzu ettiğiniz şeye ulaşamayacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Birine secde ettiğinizigörmek; arzu ettiğiniz şeyin o kimse tarafından gerçekleşeceğine işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimse rüyada, rükuya vardığını ve secde ettiğini ve Allah için namaz kıldığını görse, Allah için tevazu eder ve boyun eğer. Kibir ve azametten ari olur. Allah-u Teala Hazretlerinin (C.C.) hudutlarını ve farzlarını yerine getirir. Namazını çok kılar, din ve dünyasınca arzu ettiği şeye çabucak nail olur. Kendisine düşmanlık eden kimseye galip gelir.
Bazıları, bir kimse Allah (C.C.) için secde ettiğini görse, düşmanlarına galip gelir, zafere erişir ve günahları affedilir, dediler.
Secde eden günahkar bir kimsedir ki, secde ettiğinde tevbekar olur. Tehlikelerden kurtulur ve istediklerine nail olur. Günahları affedilir, günahları affedilen kimsenin hayatı ve ömrü uzun olur.
Bir kimse rüyada Allah-u Teala Hazretlerinden (C.C.) başkasına secde ettiğini veya onunla secde niyet etmeksizin yüzü üzerine düştüğünü görse, eğer bir münazara ve düşmanlık içerisinde ise zelil ve rezil olur; eğer ticaretçi ise zarar eder; eğer bir ihtiyacı varsa, ihtiyacı giderilmez.
Rüyada secde eden kimse, bir dağ üzerinde secdeye kapandığını görse, çetin ve şiddetli birisine galip gelir. Yere kapanması bir tepe veya bir duvar üzerinde olursa, o kimse kıymeti yüce bir kimseye boyun eğer, tevazu eder ve onun huzurunda eğilir.
Rüyada secde, Allah-u Teala Hazretlerine (C.C.) iman etmeye, isyankar için de tevbeye delildir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda rükuya vardığınızı, secde ettiğinizi ve Allah rızası için namaz kıldığınızı görmeniz; Allah rızası için alçak gönüllü olduğunuza, kibir ve büyüklenme nedir bilmediğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Allah için secde ettiğini görmesi; o kişinin düşmanlarına üstün geleceğine, zafere erişeceğine ve günahlarının bağışlanacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Allah'a -c.c.- kişiyi yaklaştıracak pek hayırlı işlere, düşmana galip gelmeye, zafere erişmeye ve günahlardan arınmaya, tevazua, dünyevi ve uhrevi makamlara, Bir dağın tepesinde secdeye varmak, çetin ve zor bir işi başarmaya, tepe ve duvara secde etmek, büyük bir zatın himmetine sığınmaya; Allah'tan gayrına -put vb.- gibi şeylere secde etmek münafık bir topluluğa boyun eğmeye, rezil ve zelil olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Okuma Secdesi, Şükür Secdesi.)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna