Rüyada Satranç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Satranç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Satranç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Satranç görmek ile alakali tabirler, Rüyada Satranç görmek ne anlama gelir? Rüyada Satranç nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Satranç dini rüya tabirlerinde Satranç anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » Müellif: Rüyada satranç oyununda kaybetmek; yalan veya iftiraya…

Satrançoynadığınızı ve rakibinizi mat ettiğinizi görmek; doğru olmayan bir yollabirini alt edeceğinize…

Birhasmınızın sizi mat ettiğini görmek; size iftira edileceğine işarettir.

» Çağdaş Ulema:Satranç oynamak; tecrübeli ve akıllı bir ortağınız olacağına ve onunla büyükkazançlar elde edeceğinize…

Satrançtakazandığınızı görmek; ortağınızın sunacağı bir öneriyi kabul edip etmemearasında çekimser kalacağınıza…

Satrançtayenildiğinizi görmek; tecrübeli ortağınız sayesinde büyük gelirler eldeedeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada satranç görülmesi batıl şeylere yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında satranç oynayıp rakibini yendiğini görmesi; o kimsenin batıl düşünceleri terk edeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında arasında dargınlık olan bir kimse ile satranç oynadığını ve kazandığını görmesi; o kimsenin adliyeye intikâl etmiş bir davasını kazanacağına delalet eder. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyada satranç oynandığının gö rülmesi; iftira ve batıl sözlere yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında önünde taşları dizilmiş satranç görmesi; düşmanlığa delalet eder. Bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; o kimsenin birisiyle kavga yapacağına, bir yoruma göre de o kimsenin sonunda hayır ve menfaat olmayan bir işle uğraşacağına işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada satranç oyunu görülmesi; her iki oyuncunun da itibar kazanacaklarına ve birer ünlü kişi olacaklarına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Tazminata, düşmanlığa, sırlara vakıf olmaya, halin değişmesine, meslek sahibi olmaya, yolculuğa, mizaç değiştirmeye; hile ve münakaşaya, Oynanan satraç yüksek rütbeli kimselere, oynanmayanı ise işsiz kimselere, Satranç oynamak adi bir düşmanı olduğuna, Satranç, muhtelif insanlarla iş münasebetine, Satrançta galip gelmek zafere erişmeye, yenilmek ise üzüntüye, Satrancın piyonu durumunun baştan sona iyi olmasına, satranç atı malla yapılan sözleşmelere yada hastanın vefatına, satranç tahtası dünya ve onun türlü türlü hallerine, satranç fili gerektiğinde yararı dokunmayan imkan ve durumlara, satrançtaki kale işte istikamete ve doğru söze, gizlenmeye yahut ansızın ölüme, satranç şahı devlet başkanına, satrancın veziri yüksek bir rütbeye, Satranç oynamak bazen kavga ve tartışmaya, geçersiz ve basit sözlere delalet eder.


Seyyid Süleyman : Satranç; batıl şeylerin ve gururun temsilcisidir. Bir düşmanıyla satranç oynayıp, kazandığını gören; dünyada da galip gelir yahut batıl bir şeye galebe çalar. Üstünlük sağlar.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyada satranç görmek ve oynamak; iftira ve batıl sözle yorumlanır.
Kirmani diyor ki: Rüyada satranç görmek; güç ve kıymetle tevil edilir. Satranç oynadığını gören, biriyle kavga eder. Bir rivayete göre, faydasız şeylerle meşgul olur.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre satranç oynamak; her iki oyuncu için şeref ve makamdır.
Bir kısım tabirci bilmediği halde satranç oynamayı şunlarla tabir ediyor: Namazı unutmak, israf, nefret.


MollaCami Tabiri : Rüyada satranç görmek, çeşitli insanlarla muaşerete, hükümdar için büyük bir şehire, ferahlık ve sevince erişmeğe işarettir. Rüyada satranç,tavla ve cevizle oynamak, hileye ve münakaşaya işarettir.Bir kimse satranç oynadığını görse, onun adi bir düşmanı olur.Oyun oynanıtmayan satrancı görmek, o işlerinden çıkarılmış adamlara;oyananan satrancı görmek de. yüksek rütbeli adamlara işarettir.Eğer bir yerde satranç aletlerinin ileriye veya geriye sürülüp çekildiği görülse, o yerin valisi için bir harp veya düşmanlık meydana gelebilir.Satranç, harbe, düşmanlığa, tazminata, sırlara muttali olmaya, bir halden diğer bir hale dönüşmeye, meslek sahibi olmaya, mizacın bozulmasına ve yolculuğa işarettir,Eğer iki oyuncudan birisi diğerini yense, galip gelen zafere erişir.Rüyada satranç oynadığını gören kimse, kendisinin leh ve aleyhinde olacağını bilmediği halde kavga ve münakaşa çıkarmaya çalışır. Bazı tabirciler, rüyada satranç oynadığını gören kimse, bir topluluklamukavele(sözleşme) yapar.Ancak o toplum ve onların yapacağı hileden kendisini orusun,dediler.Rüyada satranç oynamak, batıl söze ve basit bir harbe işarettir.Rüyada satranç oynadığım ve hasmım yendigini gören kimse bu galibiyeti uyanıkken de görür.Satranç, harbe, düşmanlığa, tazminata, sırlara muttali olmaya, bir halden diğer bir hale dönüşmeye, meslek sahibi olmaya, mizacın bozulmasına veyolculuğa işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna