Rüyada Sadaka Vermek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sadaka Vermek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sadaka Vermek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sadaka Vermek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sadaka Vermek görmek ne anlama gelir? Rüyada Sadaka Vermek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sadaka Vermek dini rüya tabirlerinde Sadaka Vermek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Rüyada sadaka vermek;âlimseniz, insanlara faydalı olacağınıza işarettir.

» Kirmanî:Sadaka vermek; emniyette olacağınıza ve sıkıntıyla karşılaştığınız takdirdeondan kurtulacağınıza işarettir.

» CabirMağribî: Sadaka verdiğinizi görmek; esirseniz veya hapisteyseniz serbestbırakılacağınıza, borçluysanız borcunuzun ödeneceğine ve Müslüman değilsenizMüslüman olacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Âlim bir kimsenin rüyasında sadaka verdiğini görmesi; o âlimin ilminden kazanacağına, bir devlet adamının rüyasında sadaka verdiğini görmesi; o kimsenin şan ve şerefinin artacağına, bir tüccarın rüyasında sadaka verdiğini görmesi; o tüccarın ticaretinin çoğalacağına, bir sanatçının sadaka verdiğini görmesi; o kimsenin sanatından halkın yararlanacağına ve fakir bir kimsenin rüyasında sadaka verdiğini görmesi; o fakirin zengin olacağına yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda sadaka verdiğinizi görmeniz; sizin korku ve düşüncelerden kurtulacağınıza, belâ ve musibetlerden emin olacağınıza işaret eder. Câbirul-Mağribî'nin yorumuna göre: Hasta bir kimsenin rüyasında sadaka vererek bir fakiri sevindirdiğini görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine ve bir sıkıntısı varsa geçeceğine, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine, eğer günahları varsa Allah'ın o kimsenin tövbesini kabul buyuracağına delalet eder. Rüyanızda herkese sadaka dağıttığınızı görmeniz; malınızda bereket hâsıl olacağına yorumlanır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyada sadaka verildiğinin görülmesi; hastaların iyileşeceğine, rızık ve bereketin artacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sadaka olarak verilmesi caiz olmayan bir şeyi sadaka verdiğini görmesi; o kimsenin kendi malında ve başkasının malında kendilerine kötülük getirecek bir iş yapmış olacağına işaret eder. Çünkü fenalığa fenalık ile kötülüğe kötülük ile karşılık verilir. Hayvan ticareti yapan bir kimsenin rüyasında helal ve iyi bir şeyi sadaka olarak verdiğini görmesi; o kimsenin işinde bereket göreceğine, eğer çiftçi ise aldığı üründe feyiz ve bereket bulacağına, kişinin rüyasında tanınmış zenginlerden birisine sadaka verdiğini görmesi; o zenginin fakirleşerek sadaka alacak duruma düşeceğine, kişinin rüyasında fahişe bir kadına sadaka verdiğini görmesi; o fahişenin tövbe edeceğine, kişinin rüyasında bir hırsıza sadaka verdiğini görmesi; o hırsızın hırsızlık yapmaktan vazgeçeceğine işaretle tabir olunur. İbn-i Kesîr’in yorumuna göre: Asi bir kimsenin rüyasında gizli olarak sadaka verdiğini görmesi; o kimsenin günahlarının affedileceğine, bir kimsenin rüyasında kendisinden sadaka istenildiğini ve onun da verdiğini görmesi; eğer âlim ise halkın o kimseden ilim öğreneceğine yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna