Rüyada Sabah Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sabah Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sabah Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sabah görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sabah görmek ne anlama gelir? Rüyada Sabah nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sabah dini rüya tabirlerinde Sabah anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada sabah olduğunu görmek;bölge halkının dirliğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Şafağın söktüğünü vehavanın aydınlandığını görmek; bölge halkının huzur içinde olacağına…

Hava ağardıktan sonra tekrarkarardığını görmek; bunun aksine tabir edilir.

» CabirMağribî: Sabah olduğunu ve gökyüzünün kızıllaştığını görmek; bulunduğunuzbölgede çok kan akıtılacağına…

Gökyüzünün sarardığınıgörmek; hastalığa işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada sabah olduğunun görülmesi; hayır kapılarının açılacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sabah olduğunu ve ortalığın aydınlandığını görmesi; o kimsenin bütün sıkıntı ve kederlerinden kurtulacağına işaret eder. Rüyanızda sabah erkenden horoz sesi duyduğunuzu görmeniz; sizi sevinç ve mutluluğa erişeceğinize, rüyanızda sabah güneşini görmeniz; bütün dertlerinizin bittiğine, ferahlık ve mutluluğunuzun geldiği ne delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Çiftçi birisinin rüyasında sabah olduğunu görmesi; o çiftçinin bol mahsûl alacağına, ürününden feyiz bereket göreceğine işaret eder. Hasta bir kimsenin rüyasında sabah olup ortalığın ağardığını görmesi; o hastanın şifa bulup iyileşeceğine kişinin rüyasında sabah vakti cemaatle namaz kıldığını görmesi; o kişinin bir yolculuk yapacağına ve bu yolculuğun da hac yolculuğu olabileceğine işaret eder. İbn-i Kesir’in yorumuna göre: Rüyada sabah olduğunun görülmesi; hasta için şifa bulup iyileşeceğine, borçlular için borçlarından kurtulacaklarına, hapishanede tutuklular için tahliye olacaklarına, yolcular için selâmetle yolculuk yapacaklarına, gurbette olanlar için sılaya döneceklerine işaret şeklinde tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vvadini yerine getirmeye, Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kur'an okumaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Nur, Seher Vakti.)


Seyyid Süleyman : Rüyada sabah görmek; vaadi yerine getirmektir. Sabahla ilgili rüyalarda kendini çirkin bir halde gören, günah ve küfür işler. Rüyasında sabah olduğunu gören, borçluysa; borcunu eda eder. Üzüntülüyse; feraha çıkar. Malı artar. Fakat, rüya sahibi kıskanç ve cimrilerden ise, malı telef olur.
Kirmani demiştir ki: Sabah rüyası, çiftçiler için çok iyidir. Berekete delalet eder. Kendisine ait bir şeyi kaybettikten sonra, sabahın olmasıyla beraber onu bulduğunu gören, davasında şahitler sayesinde haklı çıkar. Rüyasında sabahla beraber ortalığın ağardığını gören, hastaysa; ya şifa bulur yahutta vefat eder. Sayet rüya vefat habercisiyse, Allah'ın affına ve rahmetine mazhar olur. Sevabı ağır basar. Cemaatle sabah namazını kıldığını gören, ya sefere gider veya hacca niyetlenir. Bu rüya her haliyle hayırdır. Akıbeti güzel olur. Cennet-i Alaya girer.
Ibn-i Kesir demiştir ki: Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta için şifa, borçlu için; eda, mahpus için; hürriyet, yolcu için; kolaylık, gurbette olan için ise, vatana selametle dönüştür. Bu rüya ayrıca, tevbe, hidayet, islam, bol rızk ve emniyettir.
Rüya sahibi, ahlaksız bir kadınla evliyse, ondan kurtulur. Düşmanı varsa, galip gelir. Devlet başkanının bu rüyayı görmesi, adaletli muamelesi ve devrinde huzur tesis etmesidir. Zulum içindeki bir insanın rüyasında sabah olduğunu görmesi; Allah'ın yardımıyla selamete çıkacağının habercisidir.

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna