Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Rüzgar görmek ile alakali tabirler, Rüyada Rüzgar görmek ne anlama gelir? Rüyada Rüzgar nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Rüzgar dini rüya tabirlerinde Rüzgar anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : İmam Cafer Sadık (a.s):Rüyada rüzgâr görmenin dokuz tabiri vardır:

1-Müjde

2-Hükmetmek

3-Mal

4-Ölüm

5-Matem

6-Öldürmek

7-Hastalık

8-Şifa

9-Rahatlık.

Rüyada rüzgârın üzerindeoturduğunuzu görmek; büyüklük demektir.

» AllameMeclisî: Rüzgâr görmek; rahmet, bereket, feryat, kıtlık, hastalık, küfür,yalan ve orduya…

Rüzgârın üstünde oturduğunuzugörmek; makam elde edeceğinize ve tüm arzularınızı elde edeceğinize...

Evinizde ılık rüzgâr estiğinigörmek; geçim konusunda genişliğe çıkacağınıza, rahatlık elde edeceğinizeve rızkınızın bollaşacağına…

Hortum görmek; bir afeteyakalanacağınıza, zor bir hastalık geçireceğinize veya zalim bir ordunun elinedüşeceğinize…

Şiddetli rüzgârın ağaçlarısöktüğünü görmek; bölgede ölümlerin artacağına ve ekinlerin azalacağına…

Bâdı saba (sabah yeli)estiğini görmek; baht, kuvvet, nimet ve zafere…

Kuzeyden esen rüzgâr görmek;rahatlık, genişlik, sıhhat, bereket, doğru haber ve bolluğa…

Tufan, toz, toprak, karanlık,çiy, kar vb. doğa olaylarını bir arada görmek; bölgede açlık, kıtlık,fitne, bela, ani ölümler ve veba salgını baş göstereceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Şiddetli rüzgârın estiğinigörmek; yöre halkının korku ve endişe içinde olacağına…

Şiddetli rüzgârın ağaçlarıkökünden söküp çıkardığını ve yıkıma neden olduğunu görmek;   yöre halkının veba, kızamık vb. hastalıklaramüptela olacağına, çeşitli belalarla karşılaşacağına işaret eder.

» Kirmanî: Soğuk rüzgâr; bölge halkını perişan edecek hastalıklara…

Ilıman rüzgâr; bölgehalkının sağlık ve afiyet içinde olacağına…

Rüzgârın sizi bir yerden başka bir yere sürüklediğini görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculukta saygınlıkgöreceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Şiddetli bir rüzgârın sizi gökyüzüne kaldırdığını görmek;ecelinizin yakın olduğuna…

Rüzgârın sizi gökyüzündenaşağı indirdiğini görmek; önce hastalığa yakalanacağınıza, sonra daiyileşeceğinize işarettir.

» İsmailEş’as: Batı yönünden yumuşak rüzgâr estiğini görmek; bölge halkının malınınçoğalacağına…

Kuzey yönünden yumuşak rüzgârestiğini görmek; bölge halkının rahatlığına…

Rüzgârın getirdiği sesleriişitmek; bölge halkının hükümetten yana hayır göreceğine...

Rüzgârın bölge halkını içinealıp gökyüzüne götürdüğünü görmek; insanlardan büyüklük ve saygınlıkgöreceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Rüzgâr esintisini yüzünüzde hissetmek; utanç ve çekingenliğe…

Rüzgâr esintisini sırtınızdahissetmek; işlerinizde ilerleyeceğinize işarettir.

 

 

 

 

S

 

 

 


Diyanet Ruya : Rüyada rüzgar görülmesi; İmam-ı Nablusi’nin yorumuna göre: Rüyada rüzgar görülmek beş şekilde yorumlanır. Bunlar da: Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek ve doğum. Bazı yorumculara göre: Rüyada rüzgar görülmesi; mevkisi yüksek ve zengin bir kişinin düşmanlığına ve ondan gelecek kötülüğe işarettir. Bir kimsenin rüyasında rüzgârın önündeki her şeyi sürükleyerek götürdüğünü görmesi; o kimsenin işlemiş olduğu sevaplarını kaybedeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında rüzgardan evinin yıkıldığını görmesi; o kimsenin boşanarak yuvasının yıkılacağına veya evin reisinin vefat edeceğine işaret şeklinde yorumlanır


İhya Rüya Tabirleri : Devlet başkanına, onun ülkesine, ordunun kurmay heyetine ve diğer birimlerine, bakanlara ve diğer devlet memurlarına; Batıdan esen rüzgar afet ve belalara, fırtına musibete, Güneydoğudan esen saba rüzgarı zafer ve müjdeye, rahmete, bolluk ve berekete, Muutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekete, yerden toz ve tohrak kaldıran rüzgar savaşa, Yel ve hafif rüzgar nezle ve baş ağrısı gibi yaygın ve sıradan hastalıklara, Korku, tehlike ve karanlık olmaksızın, rüzgarın bir kimseyi bir yere nakletmesi -ehli olanlar için- melik olmaya, önemli bir göreve getirilmeye, diğerleri için iş ve ticaretteki durgunluğun gitmesine; ürpertili, karanlık ve korku atmosferi içinde rüzgarın bir kimseyi bir yere götürmesi zahmet ve sıkıntıya, üzüntü ve kedere, Ağaçları, evleri vs. alıp götüren ve herşeyi yıkan fırtına umumi bela ve musibetlere, Gökgürültüsüyle birlikte görülen rüzgar, gücü nisbetinde kahredici olan devlet başkanına, Şiddetli rüzgarın (fırtına) bir yöre halkının üzerine doğru esmesi onlar için korku ve şiddete, fırtına orada ağaçları kökünden sökerse, devlet başkanından kaynaklanacak olan gazaba, Bilinen yönlerden esen rüzgarlar (imbat vs.) güzel ve hoş haberlere, rahmet ve berekete, Kızılyel ana babaya asi olmaya, halkın ayak takımının harekete geçmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Siddetli bir rüzgarın estiğini görmek; o bölgede yaşayanların büyük bir korkuyla karşılaşmalarına işarettir. Ağaçları kökünden sökecek derecede kuvvetli esen bir rüzgar; veba, kolera gibi felaketlere sebep olacak hastalıklara veya büyük bir kıtlığa delalet eder.
Kirmani demiştir ki: Sam rüzgarları yani sıcak esen rüzgarlar; yakıcı hastalıklara, kış rüzgarı; soğuk hastalıklara delalettir. Rüzgarın sakin sakin esmesi, sıhhat ve selamettir. Bahar rüzgarları, o bölgede yaşayanların huzuruna işarettir.
Rüzgarın kendisini sürüklediğini gören, fayda ve mevki sağlayacağı uzun bir yolculuğa çıkar.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Siddetli bir rüzgarla yerden göğe doğru havalandığını görenin, eceli yakındır. Havalandıktan sonra tekrar yere inen, hastalanır. Fakat, şifaya kavuşur.
Rüzgara bindiğini görenin; mevkii yüksek, sözü geçkin olur.
Ismail El Eş-as diyor ki: Doğu rüzgarlarının estiğini görmek; o mekan ahalisinin hayır ve sıhhatine, batı rüzgarının hafif hafif estiğini görmek; orada yaşayanlarının bol ni'mete kavuşmalarına işarettir. Kuzey rüzgarları; rahata ve şifaya delalet eder. Lakin bu rüzgarın şiddetli estiğini görmek; iyi değildir. Rüzgarın sesini işitmek; padişahın şöhretine işarettir. Rüzgarın bazı adamları havaya kaldırması; o şahıslar için, şeref ve saadet habercisidir.
Iki taraftan esen rüzgarların karşılaşması, savaşa delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna