Rüyada Pınar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Pınar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Pınar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Pınar görmek ile alakali tabirler, Rüyada Pınar görmek ne anlama gelir? Rüyada Pınar nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Pınar dini rüya tabirlerinde Pınar anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada pınar görmenin beş tabiri vardır:

1-Cömertve saygın kişi

2-Üzüntü vesıkıntı

3-Musibet

4-Hastalık

5-Üzüntüylebirlikte geçimlik.

İbn-i Sîrîn: Hoş kokulu ve tatlı suyuolan bir pınar görmek; saygın ve cömert kişiye…

Pınarsuyunun bulanık ve pis kokulu olduğunu görmek; üzüntü ve hastalığa…

Pınarsuyuna dokunduğunuzu görmek; üzüntülerden kurtulacağınıza…

Pınarsuyunun gitgide arttığını görmek; bulunduğunuz bölgede bolluk ve bereketinartacağına…

Pınarsuyunun azaldığını görmek; bulunduğunuz bölgede bolluk ve bereketinazalacağına…

Pınarınkuruduğunu görmek; bulunduğunuz bölgede yaşayan cömert birinin vefatedeceğine işarettir.

» Kirmanî: Evinizde veya dükkânınızda bir pınar peyda olduğunu görmek; akan suyununşiddetine göre üzüntü ve sıkıntıya…

Aynı suyunbulanık ve pis kokulu olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntının daha daşiddetli olacağına…

Yukarıdabelirtilen pınarda elinizi ve yüzünüzü yıkadığınızı görmek; esirseniz azatolacağınıza, üzgünseniz sevineceğinize, hastaysanız iyileşeceğinize, borçluysanızborcunuzun ödeneceğine, günahkârsanız tövbe edeceğinize ve hacca gitmemişsenizhacca gideceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Pınar görmek veya ona dokunmak, içindeki su miktarınca ömreişarettir. Tabir bakımından akıntısı olan su, durgun sudan daha iyidir.

» ÇağdaşUlema: Temiz ve berrak bir pınar görmek; uzun bir uğraş neticesinde eldeedeceğiniz büyük bir başarıya…

Bir pınardan bulanık su almakya da içmek; ikiyüzlü bir kimseyle iş yapmak zorunda kalacağınızaişarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada suyu tatlı ve bol akan bir pınar görülmesi; iyi kalpli ve ahlâkı güzel mert bir erkeğe, suyu acı ve bulanık bir pınar görülmesi alçak bir kişiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir pınarın suyunun taşıp etrafa yayıldığını görmesi; o mıntıkada yaşayan halkın başına bir musibetin geleceğine, kişinin rüyasında pınar suyu ile ellerini ve ayaklarını yıkadığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulup refaha kavuşacağına işaret eder. Rüyanızda bir yerde bulunan bir pınarın kuruduğunu görmeniz; o mıntıkada büyük bir zatın vefat edeceğine, rüyanızda suyu saf ve parlak bir pınar görmeniz; geçiminizin bol ve ömrünüzün uzun olduğuna delalet eder. Ebu Saîd el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyanızda evinizden bir pınar çıktığını görmeniz; sizin kadın yüzünden bir sıkıntıya maruz kalacağınıza fakat sonunun hayırla neticeleneceğine, kişinin rüyasında herhangi bir yerde bir pınar çıktığını görmesi; o kimsenin bir erkek yüzünden kedere uğrayacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinde bir pınar olduğunu ve suyunun da evi ıslattığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, kişinin rüyasında bir yerden su çıkıp aktığını görmesi; o kişinin başladığı bir işi başaracağına işaret eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda bir pınardan su içtiğinizi görmeniz; kedere maruz kalacağınıza, korkan bir kimsenin rüyasında üzerine pınar suyu sıçradığını görmesi; Allah'ın o kimseyi korktuğu şeyden emin kılacağına, hasta ise şifa bulacağına, eğer borçlu ise borcundan kurtulacağına, eğer günahkâr ise affa nail olacağına delalet eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında suyu nasıl olursa olsun bir pınardan abdest aldığını görmesi; o kişinin bu rüyası genel anlamda hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinin münasip bir yerinde bir kaynak çıkarak pınar haline geldiğini görmesi; o kimsenin geçiminin bol olacağına, hayır ve menfaat göreceğine işaret eder. Kişinin rüyasında yattığı odanın duvarının yarılarak bir kaynak çıktığını görmesi; o kimsenin kadın yüzünden sıkıntı ve kedere uğrayacağına, eğer o evden çıkan kaynağın dışarıya taştığı görülürse; bu takdirde o sıkıntı ve kederin hemen dağılacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Şeref ve itibara, uzun ömre; Çeşme ve kaynak görmek nimete, hayır ve berekete, mansadın hasıl olmasına; Berrak ve tatlı sulu, akar vaziyette bir pınar görmek kerem ve iyilik sahibi, kadri yüce kimseye, Bulanık ve acı sulu pınar, aşağılık, zelil kimseye, Pınarın suyunun taşması, orada meydana gelecek musibete, Pınar suyu ile yıkanmak yahut onu vücuduna sürmek gam ve kederden kurtulmaya, Suyu bol, kendi mecrasında akıp duran çeşme, o yöre insanları için hayır ve nimete, Suyu az olan pınar, yöre insanları için üzüntü ve kedere, Suyu güzel, manzarası da cezbedici olan çeşme iyi geçime ve uzun ömre, Bir pınarın kuruduğunu görmek, orada büyük bir zatın vefatına yahut görevine sonverilmesine, İnsanların ve hayvanların su ihtiyaçlarını gidermek için kurulan çeşmeler (sebiller) insanlara faydalı olan zengin kimseye, süreklilik arz eden mala, insanların ilim ve irfanından istifade ettiği kimseye, yolcuların ve gelen geçenlerin serinleyip su içmeleri için yapılan sebili-pınarı- görmek sadaka vermeye, hayır ve hasenata, cömertlik ve büyüklüğe, Pınarın suyunun acı ve sıcak olması hastalığa, Evinde bir pınar çıktığını görmek kadın yüzünden üzüntüye düşmeye, bu üzüntünün sonunun hayır olmasına, bu çeşmenin suyu evin her tarafına yoyılarak akar giderse gam ve kederden kurtulmaya, akmayıp durgun halde durursa üzüntüye, Duvardan pınar çıktığını görmek erkek akraba cihetinden gelecek sıkıntıya, Bir yerden çeşme aktığını görmek bir işe girmeye, Kişinin kendi yararlandığı çeşme kendisi için güzel hayata, herkesin yarar


Seyyid Süleyman : Rüyada tatlı sulu, berrak bir pınar görmek; kıymetli ve cömert bir şahısla tabir olunur. Suyu acı ve bulanık bir pınar görmek ise, bunun tersidir. Bir pınarı, asıl yerinden başka bir mahalde ve taşkın bir halde görmek; o bölge halkı için musibet habercisidir. Pınar suyuyla elini yüzünü yıkadığını, onu vücuduna sürdüğünü görmek; feraha çıkmaktır. Pınarın yatağında gür bir halde aktığını görmek; orada yaşayanlar için hayır ve ni'mettir. Pınarın kuruması, mühim bir şahsiyetin sonudur.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Kıymet, felaket, üzüntü, uzun ömür ve hastalık. Pınarın suyunun acı ve sıcak olması, hastalığa işarettir. Suyun parlaklığı, uzun ömürdür. Rahat geçimdir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında evinden bir pınar çıktığını gören, kadın yüzünden üzülür. Ama, sonu hayırdır. Pınarın duvardan çıktığını gören, erkek yakınları yüzünden kedere uğrar. Evinden çıkan pınarın bütün evi doldurduğunu gören, her bakımdan selamet bulur. Bir yerden pınar çıktığını gören, işe girer.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir pınarın kaynağından su içen, üzüntüye düşer. Üstüne pınar suyunun döküldüğünü gören, feraha çıkar. Sifaya kavuşur. Saf, temiz bir pınar güzel bir hayattır. Pınarı yatağından başka yerde gören, sıkıntıya uğrar, hastaysa vefat eder. Temiz bir pınarın evine aktığını görmek; iyidir. Pınarın kuruması, işlerin bozulmasıdır. Pınardan süt, bal vb.


MollaCami Tabiri : Rüyada pınar görmek, nimet, hayır, bereket, arzu ve maksada kavuşmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna