Rüyada Perde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Perde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Perde Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Perde görmek ile alakali tabirler, Rüyada Perde görmek ne anlama gelir? Rüyada Perde nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Perde dini rüya tabirlerinde Perde anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Evinizin kapısına kaba vekısa perde astığınızı görmek; (aile hayatınızda) üzüntü ve sıkıntıgöreceğinize, ama iş hayatından bir endişenizin olmayacağına…

Büyük bir eve, mescide veyabir pazarın ortasına perde astığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıyaişarettir.

» Kirmanî: Astığınız perdenin yok olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıdankurtulacağınıza, endişelerinizin geride kalacağına…

Kime ait olduğunubilmediğiniz bir perde görmek; üzüntü ve sıkıntının daha da şiddetli olacağına…

Kime ait olduğunu bildiğinizbir perde görmek; bu sıkıntıların daha az olacağına işarettir.

» Cabir Mağribî: Yeni perde, hüküm sahibikimse için iyiye, sıradan insanlar için kötüye işarettir. Eski perde ise kiminiçin olursa olsun kötüye yorulur.


Diyanet Ruya : Rüyada perde görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında uygun olmayan bir yerde perde çekilmiş olduğunu görmesi; o kimsenin hüzün ve korkuya maruz kalacağına, kişinin rüyasında bir perdeyi söküp yerinden götürüldüğünü görmesi; o perde sahibinin keder ve korkudan kurtulacağına delalet eder. Bazı tabircilere göre: Rüyada perde görülmesi; iyi huylu kişilerin günahlardan ve halkın dedikodularından kurtulacaklarına delaletle yorumlanır. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin dükkân kapısında perde görmesi; o kimsenin geçim sıkıntısına düşeceğine, kişinin rüyasında mescid ve cami kapısında perde görmesi; o kişinin dini yönünün endişe verici olduğuna, kişinin rüyasında evinin kapısında perde görmesi; o kimsenin dünya için keder ve sıkıntıya maruz kalacağına yorumlanır. Rüyada eski ve yırtık perde görülmesi; keder ve sıkıntının hemen geçeceğine, rüyada yeni perde görülmesi; keder ve sıkıntının biraz daha devam edeceğine, kişinin rüyasında yukarıdan aşağıya doğru yırtılmış bir perde görmesi; o kişinin çabuk tarafından ferah ve sevince kavuşacağına, kişinin rüyasında eninden yırtılmış perde görmesi; o kimsenin namusunun lekeleneceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir köpeğin bir perdeyi yırtıp parçaladığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, kişinin rüyasında siyah bir perde görmesi; o kimsenin devlet tarafından bir sıkıntıya maruz kalacağına, kişinin rüyasında beyaz veya yeşil bir perde görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarının geçerek huzura kavuşacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : İşleri gizlemeye, sır araştıran arkadaşa, malını başkasından kıskanan kadına, Desenli perde kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete, Bilinmeyen perde üzüntü ve kedere, Ev kapısındaki perde dünyalıktan gelecek üzüntüye, Eski perde devamlı olmayan üzüntüye, yeni perde sürekli üzüntüye, yırtık perde ferahlık ve sevince, Siyah perde mal tarafından gelecek üzüntüye, yeşil perde hayır ve menfaate, Cami kapısındaki perde dince üzüntü ve kedere, Perdeyi olmaması gereken yerde asılmış olarak görmek, sonu hayırla bitecek üzüntüye, Katlanmış ve ağır olan perde ziyade üzüntüye, Perdeyi kesilmiş yahut alıp götürülmüş görmek üzüntü ve kederin geçmesine, Çıplak olan birinin yahut kacasız kadının ev kapısında perde görmesi, kendilerini günahtan ve yoksulluktan alıkoyacak biriyle evlenmeye, Dikey olarak, uzunlamasına yırtılan perde çabuk çıkacak olan sevinç ve ferahlığa, enine yırtılan perde, sahibinin ırz ve namusunda meydana gelecek noksanlığa, Bir sıkıntısı olanın taht üzerinde perde görmesi emniyet ve güvene, Perdelerin açılıp kaldırılması rezillik ve rüsvaylığa delalet eder.


Seyyid Süleyman : Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Devlet idarecisi için yeni perde görmek; ferah ve sevinçtir. Ahali için üzüntüdür. Eski perde ise, bu yorumun tam tersidir. Yani idareci için, gam ve keder, halk için; selamettir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Rüyada perde görmek; kadın yüzünden üzülmektir. Dükkan kapısında perde görmek; geçim sıkıntısıdır. Evin kapısında perde görmek; dünyevi bir konuda üzülmektir. Eski ve yırtık perde; kısa bir üzüntüdür. Yeni perde ise, uzun zaman devam edecek sıkıntıdır. Boyuna yırtılmış bir perde gören, çabucak selamete çıkar. Enine yırtılmış perde, sahibinin namusunda meydana gelecek noksana işarettir. Bir köpeğin perdeyi yırttığını gören, alçak birinden yardım ister. Siyah perde; hükumet tarafından üzülmektir. Yeşil perde; hayırdır. Mescid ve cami kapısında perde görmek, din cihetinden endişeye işarettir. Korkuda olan bir insanın perde görmesi, emniyetle tevil olunur.
Bazı tabircilere göre, perdeyi asıl yerinin haricinde görmek; sıkıntı ve korkudur. Perdenin kötü bir yerde olması daha da fenadır. Kalın perde bu yorumu kuvvetlendirir. Bir perdeyi yerinden çıkarıp götürdüklerini gören, üzüntüden kurtulur. Bir kısım tabirci ise, dindar bir insanın perde görmesini dedikodu ve günahlardan korunmakla yorumlamışlardır.


MollaCami Tabiri : Rüyada perde görmek, bir kısım işleri gizlemeye işarettir. Bilinmeyen perde onu gören için üzüntü ve kederdir.Mescidin kapısında olan perde dini işlerde, evin kapısında asılı olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve kederdir. Rüyasında yırtılmış perde gören kimse neşe ve sevince erer. Siyah perde görmek insana mali tarafından gelecek bir üzüntü ile tabir edilir. Yerinin dışında asılı olarak görülen perde üzüntü ve kederdir. Asılması çirkin görülecek yerde perdenin asılı olarak görülmesi şiddetli sıkıntı ile tabir edilir, Fakat bu üzüntünün sonu hayırla sonuçlanır.Siyah perde, Devlet Başkanı tarafından üzüntü ve kederdir. Yeşil perde hayra ve övülecek sonuca işarettir. Perdenin kesilmiş ve yırtılmış görülmesi, görenin üzüntü ve kederinin gitmesine işarettir. Çıplak olan bir kimsekapışma asılı bir perde göre, kendisini dinen güzel bir yola götürecek ve fakirlikten kurtulup bir kadınla evlenmesine işarettir.Perdenin çokça büyük olması, üzüntünün de büyüklüğüne işarettir. Bir kimse rüyasında büyük bir köşkün penceresine asılı olan bir perde görülse ve yerlere de etekleri sarksa o kimse uzak bir yolculuğa çıkar ve yolculukta çok zahmet çeker.Bazı tabircilere göre perde görmek, işlerin gizli ve saklı tutulmasına perdelerin açılması kaldırılması ise rezil ve rüsvay olmaya işarettir, şeklinde yorumlamışlardır

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna