Rüyada Ördek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ördek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ördek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ördek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ördek görmek ne anlama gelir? Rüyada Ördek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ördek dini rüya tabirlerinde Ördek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada beyaz ördek görmek mala veyazengin kadına, siyah ördek ise cariyeye işarettir.

Ördek kesipetinden yemek; bir kadından miras yoluyla mal elde edileceğine vebiriktirileceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Evinizde kendinize aitördek görmek; mal ve nimet elde edeceğinize…

Evinizde veyaoturduğunuz sokakta çok sayıda ördek toplandığını ve ses çıkardıklarını görmek;o bölgede musibet olacağına…

Ördeklerinsizinle konuştuğunu görmek; zengin bir kadın aracılığıyla yolculuğaçıkacağınıza ve bu yolculukta menfaat ve saygınlık elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî:Ördek, saygın ve zengin akrabaya işaret eder.

 Ördeğin üzerinden bir şey bulmak; aynıözellikteki bir kişiden hayır göreceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada beyaz ördek görülmesi mala ve zenginliğe, siya ördek görülmesi hizmetçiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir ördek keserek etinden yediğini görmesi o kimsenin eşinden çok miras alacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında ördekleri otlattığını görmesi; o kimsenin şerefli bir toplumun yüksek mevkilerinde bulunduğuna ve onlar tarafından çokça sevildiğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Mal sahibi, güzel ve muhterem bir kadına, Beyaz ördek almak eline çokça mal ve mülk geçmesine, Ördeklerin ötüşmesi kadınların ağlaşmalarına; yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara, Ördek otlatmak soylu ve büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye, Yabanördeği ticaret maksadı ile yolculuk yapan kimselere, evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Ördek de, kaz gibi zengin ve asil bir insanla yorumlanır. Sürülerle ördek ve kaz görmek: ucuzluk ni'met ve berekettir. Az sayıda ördek ve kaz, aileyle yorumlanır.
Cafer-i Sadık'a göre bu rüya, mal ve zengin zevcedir. Rüyasında bunu kesip yiyene karısından mal kalır. Siyah ördek cariyeyi, beyaz ördek zevceyi temsil eder. Bkz. Yaban Ördeği.


MollaCami Tabiri : Rüyada ördek görmek, güzel, mal sahibi, şerefli bir kadın ile tabir edilir.Bir yerde ördeklerin sesli olarak Ötüşmeleri, kadınların sesli ve feryat edercesine ağlaşmaları ile tabir edilir.Ördekleri otlattığını gören kimse, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafından çokça mala nail olur.Bazı tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahibi bir sultan ile tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandır.Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine işarettir. Evcil olanları görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere işarettir.Ördek görmek, bazen çok güzel veya şişman bir kadına, bazen de bir yerde bağırmaları ise yangın, boğulma ve ölümden dolayı üzüntü ve kedere işarettir. Beyaz ördek aldığını gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.





Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna