Rüyada Öpmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Öpmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Öpmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Öpmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Öpmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Öpmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Öpmek dini rüya tabirlerinde Öpmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada birini öpmenin dört tabiri vardır:

1-Hayır vemenfaat

2-Dileğin gerçekleşmesi

3-Düşmana karşı zafer

4-Güzel söz duymak.

» İbn-i Sîrîn: Birini öpmek; onu sevmekve ona gönül vermek demektir.

Tanımadığınız birini öptüğünüzügörmek; ummadığınız bir yerden hayır ve menfaat elde edeceğinize…

Tanıdık birinin sizi öptüğünügörmek; o kimseden hayır ve menfaat göreceğinize işarettir.

» Kirmanî: Bir erkeği şehvetle öptüğünüzügörmek; ölmüş bir kimse hakkında iyilik yapacağınıza veya onun için hayır duadabulunacağınıza…

Ölen birinin sizi öptüğünü görmek;o kimsenin malından veya ilminden yana size bir hayır ulaşacağına…

Birinin sizi öptüğünü görmek;o kimsenin sizi sevdiğine…

Birini öptüğünüzü görmek;muradınıza eremeyeceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Öpücük vermek; bir ricada bulunacağınıza, ancak bunun kabulgörmeyeceğine…

Bir erkeğiöpmek; bir ayrılık mesajı alacağınıza...

Anneniziöpmek; şefkate ihtiyaç duyacağınıza…

Yaşlı biriniöpmek; aşk konusunda ümitsizlik yaşayacağınıza…

El öpmek; sıradanyaşantınızda, aşkta ve dostlukta bahtınızın açık olacağına…

Başkalarınıöpüşürken görmek; üzüleceğinize…

Yeri öpmek; alçakgönüllübiri olduğunuza, ancak üzüleceğinize…

Birininyanağını öpmek; başarıya ulaşacağınıza ve murada ereceğinize…

Birini öpmekisterken reddedilmek; perişanlığa…

Öpülmek; saygınlıkelde edeceğinize…

Biriyledefalarca öpüşmek; oldukça iyi bir geleceğiniz olduğuna işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda güzel ve süslü bir hanımı öptüğünüzü veya kucakladığınızı görmeniz; sizin dul bir hanımla evleneceğinize ve onun malından istifade edeceğinize, rüyanızda bir hanımı öptüğünüzü veya kucakladığınızı, ya da onunla cinsel ilişkide bulunduğunuzu görmeniz; aranızda dostluk olacağına, rüyanızda bir ölüyü öptüğünüzü görmeniz; o ölünün malından istifade edeceğinize işaretle yorumlanır. Rüyanızda devlet başkanının önünde yeri öptüğünüzü görmeniz; onun emrinde olduğunuza ve onunla birtakım hususlarda anlaşma yaptığınıza, rüyanızda bir kimsenin önünde saygı ile eğilip etek öptüğünüzü görmeniz; o kimseden hayır göreceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sevgilisinin elini öptüğünü görmesi; o kin senin sevgilisine karşı çok alçak gönüllü olduğuna delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda bir ölüyü şehvetle öptüğünüzü görmeniz; o ölüye hayır duada bulunacağınıza, rüyanızda bir ölü tarafından öpüldüğünüzü görmeniz; o ölünün malından bir pay alacağınıza, rüyanızda bir hayvanı öptüğünüzü görmeniz; ahlâkı kötü bir insanı öpmek gibi yorumlanacağına böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : İhtiyaçları gidermeye ve düşmana galip gelmeye,Genç birini öpmek kadehe, yaşlı bir kadını öpmek bir sözden dolayı özür dilemeye, bir kadını öpmek sevdiği kimseden ilgi görmeye veya gelecek selâma, Sevdiği kimseyi ağzından öpmek eline geçecek paraya, yanağından öpmek kazanacağı paraya, Alımlı ve süslü bir kadını öpmek ya da onunla bir yatakta beraber olmak dul bir kadınla evlenmeye, onun mal ve evlâdlarından faydalanmaya yahut o sene bir hayra nail olmaya, Bir hizmetçiyi yahut bir yerde çalışan bir kadını öpmek, onun efendisi yahut patronu ile dostluk kurmaya, Bir kadını öpmek onun kocası ile dost olmaya, Bir erkeği öptüğünü, onunla sarmaşdolaş olduğunu ve yattığını görmek maksadının gerçekleşmesine, Bir kimseyi şehvetle öpmek ondan yardım, iyilik vb. görmeye; şehvetsiz olarak birini öpmek, öpülen kimseye yardım ve iyilikte bulunmaya, ona hayır ve menfaati olmaya, Birinin çocuğunu öpmek, onun babası ile dostluk ve sevgiye, Kendi çocuğunu iştiyak ve şehvetle öpmek, bu çocuktan yahut onun annesinden hayra, mala, iyilik ve sevince ulaşmaya, çocuğun kendi anne ve babasını öpmesi, ondan görülecek yardım ve iyiliğe, makam ve mevki sahibi birini öpmek o makam ve mevkiye geçmeye, onlar tarafından öpülmek, o cihetten gelecek hayra, Biri tarafından gözlerinden öpülmek evlenmeye, sadece bir gözünün öpülmesi haram bir şeye aracılık etmeye, Bir âlimin birini öpmesi öpülenin Kur'an okumasına yahut dönyalık elde etmesine, Hasta kimsenin bir ölüyü öpmesi vefat etmesine delalet eder. ( Ölü kimseyi öpmek yahut onun tarafından öpülmekle ilgili bakınız: Ölü / Ölüm.)


Seyyid Süleyman : Süslü bir kadını öptüğünü yahut kucakladığını gören, dul bir kadınla evlenir. Onun malından istifade eder ve bir evladı olur. Bu rüya hayırdır. Bir rivayete göre, rüya sahibi dünyaya meyleder. Bir ölüyü öpen, onun malından faydalanır.
Rüyasında bir padişahın huzurunda yeri öptüğünü gören, ona tabi ve yakın olur. Halktan birinin önünde yeri öpmek, hayır değildir. Bir kimseye hürmeten yer öpmek; hayır, makam ve şereftir. Sevgilinin elini öpmek onun elinde eğilmektir veya zillettir. Aşağılanmaktır. Ayak öpmek, el öpmek gibidir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir ölüyü büyük arzuyla öpmek; ona hayır dua etmektir. Bir ölü tarafından öpülen, onun malından hisse alır. Bir hayvanı öpen, hayvan gibi birini sever. Katı cisimleri öpen, birine meyleder.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Hayır, menfaat, zafer, sevindirici haber ve murat.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna